live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Арсеній Яценюк: За три роки в Україні відкрито 550 центрів безоплатної правової допомоги. Громадяни мають знати, що їх захищають

У середу, 19 грудня, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк разом з міністром юстиції України Павлом Петренком взяли участь у відкритті Міжрегіонального правового клубу в Києві, створеного Міністерством юстиції в рамках розвитку системи безоплатної правової допомоги та проекту "Я МАЮ ПРАВО!"

У заході також взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович та тимчасовий повірений у справах Посольства Канади в Україні Руслан Кац.

Про це пише прес-служба партії.

Арсеній Яценюк нагадав, що перший центр правової допомоги був відкритий 1 липня 2015 року: "За 3,5 роки їх в Україні уже 550".

"Справедливість – це те, чого вимагає український народ. І Мін’юст залишився в назві Міністерством юстиції, але по суті став Міністерством справедливості. Відкриття  центрів безоплатної правової допомоги - це серйозний крок до того, щоб Україна не просто називалася державою, де панує верховенство права, а щоб громадяни країни знали, як це право їх захищає".

Арсеній Яценюк підкреслив, що в середньому 500 громадян на рік отримують виправдальні вироки завдяки роботі адвокатів центрів БПД: "Це ті люди, які не могли найняти адвокатів. Якби не було центрів безоплатної правової допомоги і не було адвоката, наданого цим центром, ці люди незаконно були би ув'язнені. І це не цифри - це доля кожної людини".

Ці центри, зазначив лідер "Народного фронту", мають не тільки юридичну складову: "Юридична робота в безоплатних центрах правової допомоги – це не прочитати норму закону і не проінтерпретувати її. Це відчути людську долю, допомогти цій людині. Це робота не тільки юриста, а це й складна психологічна робота, тому що люди знаходяться в дуже скрутному становищі і приходять до юриста як до останньої інстанції".

Арсеній Яценюк наголосив, що робота таких центрів - це ще й виконання соціальної функції держави. Отримати безоплатну правову допомогу та послуги адвоката можуть соціально незахищені громадяни України: "Це малозабезпечені, інваліди, пенсіонери. І це в тому числі відповідальність держави - забезпечити безоплатну допомогу для тих, хто на неї не має коштів. Так само, наприклад, як держава забезпечує субсидіями тих, в кого не вистачає доходу для оплати житлово-комунальних послуг".

Лідер НФ підкреслив, що робота БПД – один із дуже важливих елементів системи правосуддя, проте "далеко не все завершено": "Не завершена судова реформа. А це ключовий елемент формування системи верховенства права в країні. Не завершене створення Антикорупційного суду".

Він висловив вдячність урядам Сполучених Штатів Америки і Канади за допомогу в створенні центрів безоплатної правової допомоги.

Міністр юстиції України Павло Петренко наголосив, що Міжрегіональні правові клуби мають стати центрами знаходження інноваційних рішень, "які приведуть до основного – до поновлення справедливості в нашій країні".

"Наше завдання – щоб в Україні закон і справедливість були однакові для кожного, незалежно від його соціального стану, майнового статусу чи можливостей. І саме до цього ми рухаємося через розбудову системи безоплатної правової допомоги, яка без перебільшень є однією з найкращих в Європі", - підкреслив він.

Відкриття центрів безоплатної правової допомоги було ініційоване урядом Арсенія Яценюка та Міністерством юстиції у 2015 році. За цей час в Україні відкрито  550 центрів та бюро правової допомоги. Сюди може звернутися будь-хто з громадян за консультацією чи порадою. А представники соціально незахищених категорій можуть отримати адвоката для представництва інтересів у суді. Це пенсіонери, інваліди, воїни та їхні сім’ї, переселенці, малозабезпечені, діти-сироти та багато інших категорій. Загалом – понад 8 мільйонів українців.

За три роки центри БПД отримали 1,5 мільйони звернень у цивільних та адміністративних справах. Відбулося 180 тисяч призначень адвокатів у вищезгаданих категоріях справ. Отримано 2460 виправдальних вироків у кримінальних провадженнях.

Міжрегіональний правовий клуб у Києві – уже п’ятий,  створений за підтримки урядів США та Канади.

Ще чотири такі клуби працюють у Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові.

Правові клуби мають на меті сприяти трансформації суспільних відносин в правовій сфері. Серед завдань - розвиток організаційної спроможності громад, посилення правової обізнаності громадян та професійних спільнот, проведення заходів із навчання та розвитку.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати