live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Звіт про безвіз з ЄС: Україні слід вжити негайних дій у боротьбі з корупцією та міграцією


фото: radiosvoboda
Європейська комісія оприлюднила другий звіт щодо виконання вимог безвізового режиму вісьмома країнами Східної Європи та Західних Балкан, зокрема і Україною

Звіт ухвалили на засіданні Єврокомісії у середу, 19 грудня, передає DW.

“Усі країни виконують ці вимоги, однак повинні вжити додаткових заходів у боротьбі з корупцією та нерегулярною міграцією”, йдеться у повідомленні.

Відомо, що єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос наголосив, що безвізовий режим - це "велике досягнення", яке тягне за собою відповідальність і обов'язки.

У Єврокомісії заявляють, що Україна повинна вжити невідкладних заходів у боротьбі з корупцією та виконати рекомендації зі звіту минулого року, які ще не були реалізовані.

Зокрема,  Україна не скасувала обов'язок для активістів-антикорупціонерів подавати е-декларації. Єврокомісія закликає зробити це "нагально".

Також у ЄС очікують швидкого початку роботи Вищого антикорупційного суду, запуску повноцінної системи перевірки електронних декларацій, НАБУ та САП, на думку Єврокомісії, продовжують виконувати свою роботу, однак питання щодо їхньої "ефективності та незалежності" не були вирішені.

Ще одна небезпека, на яку звертає увагу Брюссель —  міграція. У звіті вказується на те, що нерегулярна міграція з України, так само, як і з Сербії та Боснії і Герцеговини "лишається високою".

Згідно зі звітом, у 2017 році кількість відмов у в'їзді до ЄС для українців зросла на 47 % —  до понад 33 тисяч, і продовжила зростати у 2018 році.

Натомість кількість українців, які незаконно перебувають у ЄС, у 2017 році зросла лише на 13%, а у першій половині цього року зростання не було.

У той же Брюссель непокоїть зростання кількості необґрунтованих заявок на притулок від громадян Молдови та Грузії.

Також у Єврокомісії вказали на організовану злочинність на території ЄС за участі громадян усіх восьми країн. Йдеться про контрабанду, зокрема наркотиків, незаконне перевезення мігрантів через кордон, відмивання грошей, кіберзлочини, а також розкрадання. У Єврокомісії зазначили, що українці, в першу чергу, залучені у контрабанду цигарок до ЄС та у кіберзлочини.

Зазначимо, Єврокомісія зобов'язана подавати звіт про безвіз один раз на рік - цього вимагає новий механізм призупинення візової лібералізації.

Якщо якась із країн не виконує вимоги або ж нерегулярна міграція чи необґрунтовані заявки на притулок перевищують певний рівень, Єврокомісія може призупинити безвіз для цієї країни.

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати