live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Під час своєї прес-конфренції Путін наводив економічні показники Росії, завищені ним у 10 разів, - ЗМІ


фото: kremlin.ru
У відповідях російського диктатора Володимира Путіна під час великої звітної прес-конференції за 2018 рік, яка мала місце 20 грудня, можна нарахувати щонайменше 23 фактичні помилки або прямі спотворення дійсності

Помилки, а то й відверте перекручування фактів, були настільки серйозними, що вже після проведення зустрічі з журналістами прес-служба Путіна у стенограмі на сайті Кремля виправила деякі з найбільш фантастичних його висловлювань. Подеколи незмінний керівник Росії дозволяв собі наводити показники розвитку економіки своєї країни, завищені ним рівно у 10 разів, зазначає видання "Відкриті медіа".

Наприклад, Путін на прес-конференції заявив, що, за даними Європарламенту втрати європейської економіки від санкцій проти Росії склали приблизно 500 мільярдів євро. Однак, на сайті Кремля в цій цитаті президента цифру урізали до 50 млрд євро. Разом з тим, на чому базується подібна оцінка теж лишається незрозумілим. 

В іншому випадку Путін на прес-конференції заявив: "У нас більше газу, ніж у світі в цілому, тільки на Ямалі запаси становлять 67 трильйонів кубічних метрів". А в стенограмі на сайті Кремля написали 6,7 трлн кубометрів.

Читайте такожКонференція Путіна: з хворою головою та кісткою у горлі

Ще в одному випадку Путін заявив: "У нас обсяги авіаційних перевезень за кордон зросли на 46%". При цьому зростання числа авіаперевезень за кордон через Москву зарубіжними компаніями в січні-жовтні 2018 року становив 4,2%, повідомляється у матеріалі.

Серед помилок і спотворень особливо вирізняються висловлювання Путіна про Керченську протоку і "режим Азовського моря".

Путін заявив: "У нас є договір від 2003-го, по-моєму, року... Він говорить про те, що прибережна зона в п'ять кілометрів, не як зазвичай в світі по Міжнародному морському праву в 12 морських миль, а саме п'ять кілометрів від берега, - це територіальні води держави, в даному випадку Росії або України, а все інше - спільне море".

Водночас, у тексті договору від 24 грудня 2003 року між РФ і Україною про спільне використання Азовського моря і Керченської протоки не міститься жодних статей про територіальні води завширшки у 5 км, в статті 1 лише зазначено: "Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між Сторонами". Однак, угода про розмежування моря лінією держкордону так і не було підписано.

Читайте такожВіталій Портников: Путін - це ходяча бомба

Також суперечать чинному у Росії законодавству слова Путіна про приватні військові компанії (ПВК).

"Тепер з приводу "Вагнера" і того, що люди роблять, - сказав диктатор - Все має залишатися в рамках закону, все. Ми можемо заборонити взагалі приватну охоронну діяльність, але варто тільки це зробити, думаю, що і до вас прийдуть з великою кількістю петицій, вимогою захистити цей ринок праці. У нас там працює чи не мільйон людей".

Однак діяльність ПВК не відноситься до приватної охоронної діяльності, яка регулюється законом "Про приватну детективну і охоронну діяльність в Російській Федерації" і не передбачає участі в бойових діях, підкреслює видання, вважаючи, що діяльність ПВК за всіма ознаками можна кваліфікувати за статтею 359 ("найманство") КК РФ.

Звідки Путін узяв показник в "мільйон" росіян, начебто задіяних в діяльності ПВК, це також лишається не зрозумілим. Цифра ця асболютно не відповідає дійсності.

новини партнерів

‡агрузка...

23 вересня, 2019 понеділок

23 вересня, 2019 понеділок

22 вересня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати