live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Аншлюс Білорусі дозволить Путіну "законно" лишитися довічним президентом, - Павло Усов

Завдяки запланованому Кремлем остаточному поглинанню Республіки Білорусь у російського диктатора Володимира Путіна з'явиться формальна підстава й надалі офіційно займати посаду №1 тепер вже не лише у Російській Федерації, а і в Союзній державі Росії та Білорусі

Це стане можливим, оскільки саме чинний російський президент претендує очолити Союзну державу, заявив білоруський політолог, керівник Центру політичного аналізу та прогнозів (Варшава) Павло Усов в ефірі щотижневої програми "Студія Захід з Антоном Борковським" на телеканалі Еспресо.TV.

"За конституцією (Росії - ред.) нинішній термін у Путіна є останнім. Його президентські повноваження, якщо не станеться якихось маніпуляцій, закінчуються в 2014 році. І якщо реалізувати проект Союзної держави з єдиним президентом, то Путін може стати таким президентом, отримуючи повноваження не відомо на який термін і фактично стаючи головою нового державного утворення без формального порушення конституції ", - пояснив Усов.

Він впевнений, що сьогодні Москва має ресурс, необхідний для того, щоб втілити в життя такий сценарій.

Як вважає політолог, "воцаріння" Путіна на чолі Союзної держави Росії і Білорусі допоможе йому "вирішити кілька важливих завдань":

"По-перше, розширюється геополітичний простір. Створюється якесь нове утворення, супердержава. Піднімається знову до небес рейтинг Путіна. На задній план відходять усі економічні проблеми.

Вирішується питання протистояння із Заходом. Тоді на території Союзної держави можна буде спокійно розмістити ядерні озброєння. Природно, це може поставити "до стінки" Захід. Це переводить конфронтацію із Заходом в зовсім іншу сферу ".

При цьому, як зазначив Усов, за останні майже 20 років Лукашенко не зробив нічого, аби запобігти остаточному зникненню Білорусі з політичної мапи світу: він не заморожував процес зближення з Росією, не зупиняв його.

"Всі юридичні підстави для створення Союзної держави, вони є. Росії залишається тільки змусити Лукашенко виконувати договір, який був підписаний у 1999 році", - додав політолог.

 

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати