Ще троє українських моряків назвали себе військовополоненими і відмовилися свідчити

Вже 21 українських військових, що були захоплені російськими військовими в наслідок акту агресії в нейтральних водах Чорного моря 25 листопада, назвали себе під протокол військовополоненими

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

До початку слідчих дій з членом екіпажу рейдового буксира “Яни-Капу” Юрієм Будзилом зміг поспілкуватися адвокат команди захисту військовополонених українських моряків Айдер Азаматов.

“Сьогодні відбулися слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка Юрія Будзила – члена екіпажу рейдового буксира “Яни-Капу”… В ході слідчих дій Юрій Будзило заявив слідчому під протокол, що є військовополоненим. Від дачі інших свідчень відмовився”, – написав Полозов.

Адвокати в понеділок зустрілися і з іншим моряком з буксира “Яни-Капу” Андрієм Шевченком, який, за словами Полозова, також заявив, що є військовополоненим.

Крім того Полозов повідомив, що адвокат з команди захисту зустрівся з моряком Михайлом Власюком.

"В ході слідчих дій Власюк під протокол заявив, що є військовополоненим. Він став 21-м українським моряком, який заявив російським слідчим ФСБ, що є військовополоненим", - повідомив Полозов.

Перед початком слідчих дій адвокатам було надано можливість поспілкуватися з Шевченком, Будзилом та Власюком.

"Шевченко у хорошому настрої, скарг на здоров'я не висловлював. Список предметів і продуктів, які йому необхідні, вже передано волонтерам. ... Будзило почувається добре, настрій хороший. Повідомив, що речі і продукти, які йому передали волонтери, дійшли, поки що потреби ні в чому не має. Власюк повідомив, що його тримають у двомісній камері, усі необхідні продукти і речі йому передали через волонтерів. На здоров'я не скаржиться, почувається нормально, не пригнічений", - повідомив адвокат.

Загалом росіянами було захоплено 24 українських військових моряків та працівників контррозвідки Служби Безпеки України, що перебували на борту буксиру “Яни Капу” та малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” та “Нікополь”.

Відповідно до діючих конвенцій [Положення про закони і звичаї сухопутної війни (додаток до 4-ої Гаазької конвенції 1907) і Женевська конвенція 1949 про поводження з військовополоненими] військовополонені знаходяться у владі ворожого уряду, а не окремих осіб або військових частин, і вони потребують гуманного поводження, яке категорично забороняє будь-яке насильство над ними та дискримінацію за ознаками раси, національності, віри, статі, політичних поглядів, майнового стану тощо. Після закінчення воєнних дій військовополонені звільняються і репатріюються.

Спецпредставник Дерджепу США курт Волкер припускав, що Росія може звільнити полонених українських моряків до Різдва.