live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Гуцульщині презентували книжки, присвячені цьому регіону та заборонені за радянських часів

На Гуцульщині в рамках "Днів українського кіно", які проходили в Карпатах 23-25 грудня, презентували книжки, присвячені цьому регіону та заборонені за радянських часів

Про це розповіли Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький та засновник, генеральний директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький під час презентації в Косові та Верховині.

"Наш борг перед суспільством – видати книжки, які були заборонені. СРСР знищував українську літературу, намагався насадити нашому народу іншу культуру. Зараз ми нарешті отримали можливість видавати і народну, й авторську творчість, сучасних українських письменників, і тих, чиї твори вважалися майже втраченими", - сказав  Олександр Красовицький.

Микола Княжицький в свою чергу зазначив, що видавництвом "Фоліо" заплановано друк великої серії, в якій будуть книжки авторів-дослідників Гуцульщини: Володимира Гнатюка, Станіслава Вінценза, Володимира Шухевича та ін. І це, на думку Голови Комітету з питань культури і духовності, дуже важливо в контексті відновлення Гуцульщини.

"Ці місця завжди були осередком творчості не тільки української, а й європейської  інтелігенції. Відновлення Гуцульщини – надзвичайно велика справа.  Тут збереглися унікальні традиції, незважаючи на всі спроби радянської влади їх винищити. Видатні письменники закохувалися в природу Карпат і людей, які тут живуть, цей регіон знов має стати центром  української культури", - сказав Микола Княжицький.

Книги було презентовано в рамках "Днів українського кіно", які проходили в Карпатах 23-25 грудня. Книги також будуть доступні в усіх шкільних бібліотеках Гуцульщини.

В творах етнографа, фольклориста, публіциста, активного члена товариства "Гуцульщина" Михайла Ломацького "Заворожений світ. По цей бік Чорногори. По той бік Чорногори" та "Гомін гуцульської давнини. З гір Карпат" зібрані притчі, повір’я, легенди горян.

Роман репресованого письменника, філософа та активного громадського діяча Гуцульщини, війта Верховини та посла до польського Сейму Петра Шекерика-Доникового "Дідо Иванчік" багато років вважався втраченим.  Він описує життя та побут гуцулів від давніх часів до початку минулого століття. Він є унікальним ще й тим, що це єдиний роман,  написаний гуцульською говіркою.

 

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати