live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екс-глава антикорупційного бюро Румунії скаржиться до ЄСПЛ

Лаура Кодруца Ковеші
фото: obozrevatel
Колишній керівник румунського Управління по боротьбі (DNA) з корупцією Лаура Кодруца Ковеші опротестувала своє звільнення в Європейському суді з прав людини

Про це вона поінформувала через прес-службу Генеральної прокуратури Румунії, повідомляє Укрінформ.

"У грудні 2018 року я звернулася з позовом до Європейського суду з прав людини, в якому опротестувала процедуру мого звільнення з посади головного прокурора Управління по боротьбі з корупцією. Справа в тому, що під час прийняття Міністерством юстиції рішення про звільнення були порушені мої права на захист, передбачені Європейською конвенцією", - зазначила Ковеші.

Екс-глава румунського управління особливо наголосила, що після відмови президента Клауса Йоганніса підписати указ про її звільнення Міністерство юстиції Румунії звернулося до Конституційного суду з повторним позовом про звільнення, однак і в Конституційний суд під час розгляду заяви Мін'юсту вона не була запрошена на слухання у справі . Отже, вона була позбавлена права захищати свою позицію.

У зв'язку з тим, що рішення Конституційного суду Румунії остаточні, президент Йоганніс був змушений підписати указ про звільнення Ковеші.

Після звільнення Лаури Ковеші її запросили на роботу в Генеральну прокуратуру, де донині вона керує одним з підрозділів.

З травня 2018 року посада керівника Управління по боротьбі з корупцією в країні залишається вакантною.

Раніше повідомлялося, що сьогодні подала у відставку наступниця Ковеші - в.о. голови DNA Анка Юрма, яка заявила про неможливість працювати в існуючих умовах постійного тиску.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати