live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Останній зі свого виду: у віці 14 років помер відомий равлик Джордж

Останній відомий гавайський тропічний равлик виду Achatinella apexfulva по кличці Джордж помер у віці близько 14 років в лабораторії департаменту природних ресурсів штату Гаваї

Про це повідомляє National Geographic.

На початку 2000-х років Джордж народився у виховному центрі Гавайського університету в Маноа, а незабаром після цього його родичі померли. Саме тоді він отримав своє ім'я - на честь самотньго Джорджа , самця черепахи на острові Пінта, який також був останнім в своєму роді.

Протягом більш ніж десяти років дослідники марно шукали іншого члена виду, з яким Джордж міг би зпаруватися, але безрезультатно. (Незважаючи на те, що ці равлики є гермафродитами, двоє дорослих повинні спарюватися, щоб народилося потомство, але дослідники називають Джорджа у чоловічому роді).

"Мені сумно, але насправді, я більше зла, тому що це був такий особливий вид, і мало хто знав про це", каже Ребекка Рунделл , еволюційний біолог з Університету штату Нью-Йорк.

Протягом всього свого життя Джордж був публічним обличчям  боротьби за гавайських земляних равликів. Його смерть підкреслює як їх величезну різноманітність, так і їх відчайдушне становище.

"Я знаю, що це лише равлик, але він являє собою набагато більше", - говорить Девід Сішо, біолог з Гавайського департаменту землі та природних ресурсів і координатор Програми профілактики зникнення равликів .

Наземні равлики Achatinella apexfulva, ендеміки гавайського острова Оаху, повністю вимерли в дикій природі, зокрема, через інвазивний вид, хижого равлика Euglandina rosea, якого в середині 1950-х років завезли на Гаваї з центральної Америки для боротьби зі сільськогосподарськими шкідниками.

У 1997 році останні десять равликів цього виду, перших описаних західною наукою видів гавайських равликів, забрали в університетську лабораторію для розведення в неволі, але до 2011 року всі равлики, крім Джорджа, померли.

новини партнерів

24 лютого, 2020 понеділок

23 лютого, 2020 неділя

24 лютого, 2020 понеділок

23 лютого, 2020 неділя

22 лютого, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати