//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вирубка лісів в Україні тепер каратиметься суворіше: штрафи зросли в 3-5 разів


фото: ukrinform
З початку року набрав чинності закон щодо посилення заходів проти знищення лісів

Про повідомляє НВ Бізнес.

Зміни внесли в адміністративний, кримінальний, кримінально-процесуальний кодекс, а також у закон щодо підприємницької діяльності з експорту лісу.

Такі норми спрямовані на збереження екологічної безпеки України. Регулювання має також запобігти незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.

Штраф за незаконну порубку, перевезення, зберігання та знищення або пошкодження лісових культур передбачає від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255-510 грн).

А для посадових осіб штраф становитиме від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів (1275-2550 грн).

Тобто грошове покарання зросло втричі за перше правопорушення. За друге протягом року заплатити доведеться у п’ять разів більше, ніж раніше.

За пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами та шкідливими викидами штрафи для громадян також зросли втричі, а для посадових осіб – у п’ять разів.

Таким чином громадянам за забруднення лісу стічними водами доведеться заплатити від 30 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів (510-1530 грн). А посадовим особам таке порушення обійдеться від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів (2550-4250).

Вивезення з України необробленого або цінного лісу каратиметься позбавленням волі строком від трьох до п’яти років.

Зазначається, що в Україні досі не вироблені єдині стандарти для визначення обсягів незаконної вирубки лісу. Експерти і офіційні органи називають різні цифри, пояснив у коментарі професор кафедри лісівництва Національного інституту біоресурсів і природокористування Сергій Зібцев.

Читайте також: Контрабанда лісу. Чому незаконно вирубують Карпати та як це хочуть змінити

Різночитання стосуються, зокрема, санітарних рубок. І це лише один з аспектів, який, на думку професора, слід врегулювати задля встановлення об’єктивної картини незаконної вирубки лісу.

Професор також додав, що вирубка лісів – не єдина загроза. Значно більший ефект на лісові господарства матимуть зміни клімату. Вони вже спричиняють всихання сосен, грабу і ясеня. Всихання можуть розповсюдитися на сотні тисяч гектарів. У сусідніх країнах Польщі та Білорусі вже вживають заходів задля протидії всиханню лісів.

  • Нагадаємо, у 2018 році відтворено лісів на площі 43,7 тис. га, при тому що у 2017 році площа суцільних зрубів становила 40 тис. га - це рекорд за останні роки. 
  • Згідно з дослідженням британської неурядової організації Earthsight, яка дослідила 18 лісозаготівельних ділянок у чотирьох найбільших лісозаготівельних регіонах України, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт до країн ЄС зріс на 75%, перетнувши позначку в 1 млрд євро у 2017 р. 
  • До того ж, за оцінками дослідників, 40% цього лісу було вирубано або продано незаконно.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати