Переговори Росії і Японії про Курили завершилися провалом

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав обурливими заяви радника прем'єр-міністра Японії про роль США в переговорах Москви і Токіо щодо мирного договору

Про це Лавров сказав за підсумками переговорів з главою МЗС Японії Таро Коно, повідомляє Інтерфакс . 

Раніше радник прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе Кацуюкі Каваї під час виступу в Гудзонівському інституті у Вашингтоні заявив, що США слід підтримати Японію в укладенні мирного договору з Росією, щоб протистояти загрозі з боку Китаю.

Лавров підкреслив, що у Росії і Японії зберігаються значні розбіжності по темі мирного договору, його підготовка вимагає активізації діалогу.

Глава МЗС РФ відзначив, що визнання Японією суверенітету Росії над усіма островами Курильської гряди є необхідним кроком для подальших переговорів по мирному договору.

"Ми сьогодні підтвердили готовність працювати на основі декларації 1956 року, що означає, перш за все, непорушність першого кроку визнання нашими японськими сусідами підсумків Другої світової війни в повному обсязі, включаючи суверенітет Російської Федерації над усіма островами Південної Курильської гряди", - сказав Лавров.

Він назвав неприйнятним згадку в японському законодавстві Курильських островів як "північних територій" для Росії.

Лавров підкреслив, що у Москви достатньо готовності і терпіння для того, щоб досягти результату в переговорах з Японією щодо укладення мирного договору. Він нагадав при цьому, що президент РФ Володимир Путін і Абе раніше висловилися "за пошук такого рішення з проблеми мирного договору, яке буде однозначно підтримана і прийнято народами обох країн".

За словами Лаврова, в ході переговорів "позначене те коло питань, які разом з японськими друзями необхідно взяти в опрацювання, прояснити і потім постаратися досягати по кожному з цих питань загальноприйнятних підходів".

Японія претендує на південну групу Курильських островів Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї, яку називає "північними територіями", окуповані радянськими військами в кінці Другої світової війни.

Територіальна суперечка досі заважає двом країнам підписати формальний договір про мир, який так і не був укладений після 1945 року.