live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Добре, бадьоро себе почуває": Новіков про умови утримання військовополоненого моряка у СІЗО


фото: REUTERS
Адвокат Ілля Новіков розповів про суд над військовополоненими українськими моряками та умови утримання їх у СІЗО Лефортово

Про це повідомив адвокат військовополоненого у РФ командира катеру "Бердянськ" Романа Мокряка Ілля Новіков, передає "Еспресо.TV".

"Він добре, бадьоро себе почуває. Він мене питав виключно про те, як почуваються члени екіпажу, бо їх розподілено таким чином, що він їх не бачив. У нього немає скарг на здоров’я, навіть на умови утримання, хоча вони не найкращі", - сказав Новіков.

Усі моряки заявили у суді у Лефортово, що вони військовополонені.

"Вони не визнають себе винними і наполягають на тому, що вони всі військовополонені, тобто до них має бути здійснене все, що передбачає конвенція про військовополонених з 1949 року", - передав Новіков.

За його словами, усі адвокати знали, що арешт українським морякам продовжать. 

"Є рішення про продовження арешту, без варіантів. Також судді усі синхронно відмовили нам у наших клопотаннях щодо передання справ до воєнного суду, бо так передбачає Женевська конвенція щодо військовополонених", - сказав він.

Новіков розповів, що справами військовополонених повинні займатися виключно воєнні суди, якщо такі є взагалі в державі, яка утримує військовополонених.

Втім, у цьому відмовили у дуже цікавий спосіб, бо адвокати не анонсували, що таке клопотання буде здійснено як несподіванку для суддів.

"Троє суддів, які одночасно провадили засідання в трьох окремих судових залах пішли на обдумування цього рішення в кабінеті, де, згідно з законом, не повинно бути ані телефону, взагалі там суддя повинен залишатися на самоті. Вони там провели більш, ніж годину кожен і коли вони вийшли, кожен у своєму засіданні оголосив таке саме рішення і навіть з подібними формулюваннями. Тому ми мали ще до того, як суд оголосив про продовження арешту, чудову нагоду впевнитися, що координація існує на якомусь рівні навіть по таким питанням, як відповіді на окреме клопотання захисту", - сказав він.

За словами адвоката, моряків утримують кожного окремо.

"Жодного з них не утримують у одиночній камері, бо таких немає взагалі в Лефортово. Їх усіх утримують у двоособових камерах, але не одного з одним, а виключно з особами, які проходять по іншим справам, бо такі правила у слідчих ізоляторах.", - сказав адвокат.

Адвокат припускає, що поранених 3 українців, які знаходться наразі у лікарні, переведуть у СІЗО Лефортово.

"Їх визнали настільки здоровими, щоб брати участь безпосередньо у судовому засіданні. Є ознаки того, що їх готують до переведення в той самий ізолятор Лефортово з лікарні, де вони зараз знаходяться, але це ще не підтверджено офіійно", - повідомив Новіков.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати