//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

13 країн ЄС підтримали пропозицію Румунії щодо блокування "Північного потоку-2", - ЗМІ


фото: EPA
Пропозицію Бухареста з пришвидшення напрацювання змін у європейському законодавстві, які б заблокували будівництво "Північного потоку-2", за неофіційною інформацією підтримало 13 країн ЄС

Про це пише Polskie Radio з посиланням на дипломатичні джерела.

15 січня поправки до газової директиви обговорювали в Брюсселі експерти 28 країн. Досі такі дії блокували дві країни, що попередньо очолювали Раду Європейського Союзу – Австрія та Болгарія, йдеться у матеріалі.

Варшава підтримала румунську пропозицію, яка полягає у запровадженні зобов'язання погоджувати створення нових газопроводів, що з’єднують країни Євросоюзу, з іншими державами-членами. Всі газові маршрути, також імпортні та їхні морські частини на території ЄС, мають підлягати суворим правилам ЄС. Також пропонується норма: якщо країна-учасниця ЄС хоче укласти контракт з країною, яка не належить до ЄС, спочатку свою згоду на це повинна дати Європейська комісія.

Читайте також: Холодний Північний потік-2: ризики для України та Європи

Брюссель перевірятиме, чи трубопровід відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.

"13 країн підтримали текст, визнали, що це правильний напрямок і висловилися за прискорення роботи", - сказав один з дипломатів ЄС.

"З іншого боку, є противники будь-яких змін у нормативних актах. Це Німеччина, Австрія, Нідерланди, Бельгія та Болгарія, які були офіційно підтримані Угорщиною, Чехією та Словенією", - сказано в повідомленні.

8 країн, зокрема Польща, сказали, що настав час для обговорення змін у газовій директиві на рівні послів.

  • 1 січня 2019 року розпочалося шестимісячне головування Румунії в Раді ЄС.
  • Раніше глави МЗС Польщі та Румунії заявили про необхідність термінового перегляду газової директиви ЄС для протидії "Північному потоку-2".

новини партнерів

‡агрузка...

24 червня, 2019 понеділок

24 червня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати