live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд підтримав закон про верифікацію субсидій, який передбачає ретельнішу перевірку при розподілі виплат


фото: kmu.gov.ua
Кабмін підтримав законопроект “Про верифікацію та моніторинг державних виплат”, розроблений Міністерством фінансів

Про це повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова.

“Кожна гривня платників податків, яку ми через бюджет відправляємо на пільги та субсидії повинна піти виключно тим, хто її справді потребує і відповідає критеріям. Тому верифікація - це про соціальну справедливість з одного боку і про бюджетну дисціпліну з іншого”, - написала Маркарова.

Як свідчить досвід інших країн, не за адресою може розподілятися до 30% коштів, передбачених на соціальні виплати. 

"Тому Мінфін з 2016 року проводить комплексний моніторинг та аналіз державних видатків на соціальну підтримку населення”, - йдеться у поясненні Міністерства фінансів.

Після його прийняття Верховною Радою питання законності отримання інформації для перевірок доцільності призначення субсидій буде вирішено раз і назавжди, впевнені у Мінфіні.

"Для держави важливо, щоби громадяни могли оформити субсидію без бюрократичних перепон. Саме тому з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи. Водночас вразливим місцем такої спрощеної процедури є ризики зловживань, і саме верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати, - сказав Юрій Джигир, заступник Міністра фінансів.

За словами Джигиря, Мінфін заклав достатньо коштів на соціальні виплати у бюджет 2019 року, у тому числі, з урахуванням підвищення ціни на газ, але допомогу мають отримати ті, хто справді її потребує.

“Адже платники податків не мають сплачувати комунальні послуги за громадян, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн".

Відомо, що у 2018 році Мінфін надав 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки 6 млн отримувачів соціальної допомоги.

“Завдяки верифікації у 2017-2018 рр. вдалося запобігти неефективному використанню щонайменше 14 млрд грн бюджетних коштів”, - пояснюють у міністерстві.

новини партнерів

25 травня, 2020 понеділок

24 травня, 2020 неділя

25 травня, 2020 понеділок

24 травня, 2020 неділя

23 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати