live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Польща звільняється від неадекватної політики", - Огризко про скандальний закон про Інститут нацпам'яті

Володимир Огризко
фото: daily.rbc.ua
Дипломат і екс-міністр МЗС Володимир Огризко сказав, що Польща звільняється від неадекватної політики, визнавши, що зміни до закону про Інститут національної пам’яті суперечать Конституції країни

Про це Володимир Огризко заявив в ефірі Еспресо.TV

"Тут поєдналися дві речі: і фінансові, і політичні. У підсумку саме польське суспільство від цього виграло, бо воно поступово звільняється від того нашарування якоїсь абсолютно неадекватної політики, яка шкодить самій Польщі", - сказав він. 

Дипломат сказав, що визнання закону про Інститут національної пам’яті (ІНП) РП, що стосуються положень про "українських націоналістів" та "Східну Малопольщу" такими, що суперечать Конституції країни - це позитивне рішення. На його думку, це дуже позитивне рішення від якого виграють всі: і Україна, і Польща, і Європейський союз. 

"Я думаю, що це дуже хороший сигнал від Варшави до Брюселя, бо, повірте, Брюсель вже кілька років від того, що відбувається у Варшаві і в Будапешті не сильно щасливий. Його періодично лихоманить", - сказав він.

  • Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому, зокрема, передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
  • Ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.
  • Раніше МЗС України заявило, що Польща намагається зобразити українців "злочинними націоналістами".
  • У МЗС Польщі заявили, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується тільки тих осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують злочини, скоєні "колабораціоністами нацистського режиму".
  • 17 січня Конституційний суд Польщі визнав положення закону про Інститут національної пам’яті щодо "українських націоналістів" і "Східної Малопольщі" такими, що суперечать польській Конституції.
  • Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович назвав рішення Конституційного суду Польщі "кроком назустріч Україні".

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати