live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дайвери дістали з Тихого океану 2,5 тонни пластикових м'ячів для гольфу

За кілька місяців фрідайвери з Каліфорнії разом із фахівцем із пластику зі Стенфордського університету дістали з дна Тихого океану 50 тис. пластикових м'ячів для гольфу. У воду їх скинули гравці п'яти прибережних гольф-клубів

Як пише NPR, загальна маса м'ячів склала понад 2,5 т.

М'ячі для гольфу складаються з поліуретанового еластомеру і синтетичного каучуку з додаванням оксиду цинку, акрилату цинку і бензоїлпероксиду. Цинк у морській воді стає токсичним, а еластомер і штучний каучук розкладаються кілька сотень років, забруднюючи морську воду.

Дослідники припустили, що із зібраних ними м'ячів у воду потрапило близько 27 кг пластику та інших речовин. За їх підрахунками, гравці прибережних гольф-клубів за рік скидають в океан до 180 тисяч м'ячів загальною масою від 3,14 до 9,42 т.

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану, вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття. А японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

4 липня, 2020 субота

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати