live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Загон алєнєй" вже не працює: НБУ пояснив, чому міняйли не зможуть розгойдувати гривню


фото: sb.by
Учасники валютного ринку звикли до режиму гнучкого курсоутворення і не панікують під час помірних курсових коливань

Про це повідомляє прес-служба НБУ на своїй сторінці у Facebook з посиланням на колонку заступника директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимира Лепушинського.

"Намагання валютних міняйл навмисно розгойдувати курс гривні для "загону алєней", тобто підбурення населення купувати валюту на піку девальвації, вже не працює як раніше. Учасники валютного ринку звикли до режиму гнучкого курсоутворення і не панікують під час помірних курсових коливань", - написав Лепушинський.

У НБУ вказують, що сезонність є тимчасовим явищем, яке поступово зникатиме завдяки звиканню населення і бізнесу до гнучкого курсоутворення і поступовому зняттю регулятором усіх адміністративних обмежень на валютному ринку.

За відсутності значної сезонності короткострокове прогнозування обмінного курсу стає менш очевидним завданням.

"За зменшення панічної складової у поведінці фірм і домогосподарств, дієвішим стає і основний монетарний інструмент НБУ – облікова ставка. Логіка монетарної політики за інфляційного таргетування: вищі інфляційні ризики – вищі процентні ставки, створює суто економічні стимули для заощаджень у національній валюті та, як наслідок, стримування зростання цін. Поточна ситуація дуже контрастує з попереднім досвідом фіксованого валютного курсу в Україні, підтримка якого стимулювала накопичення дисбалансів в економіці країни, які прибиралися під час чергової кризи через значну девальвацію", - написав заступник директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу.

Читайте також: Купити валюту онлайн, на пошті чи в терміналі та придбати акції Apple. Що змінить у житті українців закон про валюту

  • Нагадаємо,  8 січня Національний банк України затвердив нову систему валютного регулювання і оприлюднив дорожню карту валютної лібералізації. У дію ввели 20 послаблень на валютному ринку.

  • В Україні з 1 січня 2019 року дозволена купівля та продаж іноземної валюти через платіжні термінали та банкомати.

  • Також українці зможуть купити і продати іноземну валюту у поштових відділеннях вже з 7 лютого.

  • 14 січня у НБУ заявили, що чекають умов для скасування обов'язкового продажу валютної виручки та зняття інших обмежень.

новини партнерів

6 липня, 2020 понеділок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати