live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У спецслужбах не повинні працювати ті, в кого родичі за кордоном, - екс-заступник голови СБУ Ягун


фото: bambaexperience.com
Тим особам, які мають на території інших держав родичів першої та другої лінії, на законодавчому рівні слід встановити заборону на перебування у лавах українських спеціальних служб

Про це колишній заступник голови Служби безпеки України, генерал-майор Віктор Ягун заявив ввечері у неділю, 27 січня 2019 року, в ефірі програми "Політичний маринад" з Мариною Данилюк-Ярмолаєвою на телеканалі Еспресо.TV.

"Треба у законодавстві чітко прописати, що люди які мають серед близьких родичів першої і другої лінії - тобто це не тільки діти й дружина, а й мама і тато, третя це вже дід з бабою - закордонних громадян, вони не можуть працювати  в спеціальних службах", - повідомив він.

Як уточнив генерал, йдеться не лише про громадянство Російської Федерації.

"Їхні родичі не можуть мати громадянства будь-якої іншої країни. Це є підставою для їх звільнення.

Коли такі речі будуть прийняті (Верховною Радою - ред..) і ніхто не буде мати якихось преференцій, тоді, я думаю, що це все (випадки, подібні на ситуацію з Семочко - ред.) вгамується і впорядкується", - пояснив він.

При цьому Ягун наголосив, що йдеться не лише про СБУ, а про усі без винятку українські спеціальні органи влади: Служба зовнішньої розвідки (СЗР), військове Головне управління розвідки (ГУР), Управління державної охорони (УДО), Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) тощо.

За словами екс-голови Служби безпеки, у тій самій Росії після приходу Путіна у керівництво ФСБ наприкінці 90-их рр. в розвідці та контррозвідці заборонено служити родичам громадян України:

"…Першої, другої і, навіть, третьої лінії. Тобто, якщо у тебе дід з бабою жили в Україні, ти не міг служити. Вони готувалися, очевидно, не лише до бойових дій, а й до вичищення агентури з України або прихильних до України людей. Вони готувалися, а ми не готувалися. Ми, навпаки, на це все закривали очі".

Також генерал додав, що особисто він 2006 року перевіз своїх батьків з Молдови до України.

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати