live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Перехід до ПЦУ: в Україні набув чинності закон про підлеглість релігійних громад


фото: 24tv.ua
У четвер, 31 січня, набув чинності закон про зміну релігійними громадами підпорядковуваності

Про це повідомляється на сторінці закону на сайті Верховної Ради.

"Остання подія - Набрання чинності, відбулась 31.01.2019", - йдеться у статусі документу.

Закон дозволяє релігійним громадам визначати і змінювати свою підпорядкованість релігійній організації, зокрема переходити до Православної церкви України.

Читайте також. Княжицький: мета закону про перехід громад до ПЦУ - запобігти конфліктам в Україні

Верховна Рада ухвалила закон про перехід і реєстрацію релігійних громад 17 січня 2019 року. Рішення про зміну підлеглості та відповідні зміни до статуту ухвалюють не менш як дві третини членів релігійної громади. Таке рішення підлягає встановленій законом реєстрації.

"Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту (положення) та/або внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами", - йдеться у законі.

При цьому зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад, крім випадку, передбаченого ст. 18 цього закону - заборони відчуження (продажу, застави, обміну тощо) майна до завершення процедури зміни підлеглості релігійної громади.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати