live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Bellingcat знайшли додаткові докази зв'язку ПВК Вагнера з ГРУ та Міноборони РФ


фото: shamcenter
Найманцям російської приватної військової компанії "Вагнер" видавали закордонні паспорти з послідовними номерами в єдиному московському паспортному столі, який раніше видав фейкові документи офіцерам ГРУ Мішкіну ("Петрову") і Чепізі ("Боширову")

Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat.

Розслідувачі перевірили імена людей, чиї дані 28 січня опублікувала Служба безпеки України. За інформацією спецслужби, це російські найманці, які літали в Африку рейсами, організованими компанією, пов'язаною з бізнесменом Євгеном Пригожиним.

В ході цих рейсів, як повідомляється, за другу половину 2018 року було перевезено 1012 найманців у Судан, ЦАР і в інші країни Африки.

СБУ опублікувала три списки найманців "ПВК Вагнера". У першому списку були імена, дати і місця народження, а також номери внутрішніх і закордонних паспортів шістнадцяти ймовірних найманців, семеро з яких, як повідомлялося, мали закордонні паспорти, видані однією "серією" в 2015 році, а ще 9 отримали такі ж паспорти в 2017 р

Розслідувачі звернули увагу, що хоча в списку вказані місця народження з усієї Росії, орган видачі паспортів у всіх випадках - московське Відділення 770001.

Раніше повідомлялося, що цей паспортний стіл, відомий як відділення УФМС 770-001, регулярно використовується для видачі внутрішніх паспортів офіцерам ГРУ під прикриттям, наприклад підозрюваним в отруєнні в Солсбері, а також двом не пов'язаним з ними офіцерам ГРУ під прикриттям, обвинувачених в Чорногорії в підготовці перевороту в 2016 році.

Команда Bellingcat та інші організації згодом встановили, що цей паспортний стіл також використовувався для видачі паспортів різним іменитим іноземцям, які мають російське громадянство, наприклад французькому актору Жерару Депардьє.

У третьому, найдовшому списку, містяться тільки імена і дати народження 149 ймовірних найманців "ПВК Вагнера", які, за заявою СБУ, перебували в Судані в кінці 2018 і початку 2019 р. СБУ уточнили, що перші два списки - фрагменти великого списку з 149 осіб.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати