live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В уряді повідомили, коли запрацює Фонд енергоефективності


фото: kmu.gov.ua
Фонд енергоефективності, метою якого є надання фінансової та технічної допомоги для енергомодернізації житлового фонду, створений урядом у червні 2017 року, почне свою роботу в першому кварталі 2019 року

Про це під час години уряду в Раді повідомив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко, передає Еспресо.TV

За словами міністра, багато вирішальних кроків зроблено, щоб запустити фонд енергоефективності. "Закон був прийнятий, уряд імплементував всі нормативні акти щодо запуску фонду, підібраний наглядова рада, до якої увійшли два представника від уряду, два незалежних представника і зараз очікуємо ще представника - члена Євросоюзу в наглядову раду", - сказав він.

Також, за словами Зубка, ім'я представника від ЄС вже відомо, але до моменту підписання контракту воно не буде розголошуватись.

Крім цього, проходить відбір на посади в дирекції фонду. Обіцяють, що конкурс буде незалежним, тому що здійснюється наглядовою радою.

"Сьогодні є відбір на чотири посади: директор фонду, технічний директор, фінансовий директор та керівник служби аудиту", - зазначив він.

За словами міністра, зараз від Європейського Союзу є підтримка на 100 млн євро.

"Координаційна рада донорів, який створений у фонді енергоефективності, затвердив грантову політику, яка говорить про те, що перші 300 проектів будуть отримувати 50% компенсації на проведення енергоаудиту, проектні роботи, на енергосервісні контракти, на обладнання та роботи", - пояснив він.

Крім того, віце-прем'єр повідомив, що запущено процес сертифікації та перші ОСББ вже отримали сертифікати європейського зразка, а також існують перші в Україні 300 енергоаудиторів.

Враховуючи всі ці фактори, Зубко вважає, що в першому кварталі має бути запущено фонд.

Читайте також: Як зекономити на комуналці з державною допомогою

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати