//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Таємнича буря і ураган: в NASA показали нові знімки Урана і Нептуна

Орбітальний телескоп "Хаббл" надіслав на Землю нові фотографії Урана і Нептуна, де на поверхні останнього видно дивна темна буря, а на полюсі Урана - величезний ураган

Про це йдеться на сайті NASA.

Як і у Землі, у Урана і Нептуна є пори року, які, ймовірно, визначають деякі особливості їх атмосфери. Але сезони на цих космічних тілах набагато довші, ніж на нашій планеті - іноді вони розтягуються не на місяці, а на десятиліття.

Під час чергового моніторингу космічної погоди "Хаббл" астрономи NASA розгледіли на знімку Нептуна таємничий темний шторм - його причини науці поки невідомі.

Астрономи вважають, що причиною виникнення шторму на Урані, який білою шапкою закрив північний полюс крижаного гіганта, є унікальне обертання космічного тіла.

Всі планети Сонячної системи більш-менш орієнтовані так само, як Сонце, а Північ і Південь визначаються в одному напрямку. Але не Уран. Синя планета з півночі на південь нахиляється на 98 градусів від орбітальної площини Сонця.

Вісь обертання Урана лежить ніби на боці відносно площини обертання навколо Сонця. Внаслідок цього планета буває оберненою до Сонця то північним полюсом, то південним, то екватором, то середніми широтами.

Крім дивної орбіти і незвичайного обертання Урана, планета є найхолоднішою в Сонячній системі, хоча знаходиться до Сонця ближче Нептуна

Раніше вчені виловили думку, що незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.

Дослідники змоделювали понад 50 різних сценаріїв зіткнення, які показали подальші події на планеті. Основною версією стало зіткнення ще молодого Урана з крижаним об'єктом, який масою перевищує Землю в два рази.

При цьому зіткнення було лобовим - протопланета тільки боком зачепила Уран, прискоривши його обертання. Крім того, кільця і ​​супутники Урана можуть бути частинками планети, які відкололися під час зіткнення. Подія, ймовірно, сталася близько 4 мільярдів років тому на ранніх стадіях Сонячної системи.

новини партнерів

‡агрузка...

24 липня, 2019 середа

23 липня, 2019 вівторок

24 липня, 2019 середа

23 липня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати