live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Зеленський в Ужгороді безкоштовно дав закритий концерт. "Опора" вбачає підкуп виборців


фото: wikipedia
Безкоштовний концерт Володимира Зеленського на вихідних в Ужгороді можна розцінювати як підкуп виборців, оскільки шоумен є кандидатом у президенти

Про це повідомили у прес-службі "Опори".

9 лютого, в Ужгороді відбувся концерт Студії "Квартал 95" за участі Зеленського. Концерт анонсували заздалегідь, а квитки на нього можна було придбати на сайті та у касах театру. Ціна на квиток коливалась у межах від 350 до 1950 грн. Втім, того ж дня, за 3 години до заявленого концерту, пройшов ще один, вхід на який був тільки за запрошенням.

Анонсу відповідного концерту не було та невідомо достеменно як можна було отримати запрошення. Обидва концерти пройшли у залі Закарпатського обласного муздрамтеатру.

На концерт, який почався о 17:00, могли зайти лише за запрошенням, які отримали заздалегідь учасники АТО та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю тощо.

Сам Зеленський сказав у коментарі місцевим журналістам, що такі благодійні концерти вони проводять регулярно, однак "раніше вони про це не розповідали, бо їх не запитували, а піаром команда не займалася".

За словами кандидата, це для них традиційно - безкоштовний концерт вдень, а ввечері - комерційний.

"У факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського" - сказав координатор спостереження за виборами "Опори" у Закарпатській області Ярослав Гулан. 

Він сказав, що кандидатам забороняється надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги і при цьому згадувати своє ім’я. 

"Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців", - зазначив Гулан.

Спостерігач "Опори" агітації не зафіксувала під час платного концерту, який був анонсований заздалегідь. Втім, агітацію за кандидата у президенти Зеленського виявили на концертах в Одеській області.

Зокрема, 7 лютого в Білгороді-Дністровському відбулися два концерти "Ліги сміху". Спостерігачам "Опори"  стало відомо, що після завершення глядачі отримали примірник друкованої продукції, що містила символіку передвиборчої кампанії Зеленського.

У відповідних друкованих матеріалах не було даних про замовника, тираж та виготовлювача продукції, що є прямим порушенням вимог ч. 16 ст. 63 Закону України "Про вибори президента".

Крім того, відсутність такої інформації на агітаційній продукції може свідчити про те, що її виготовлення могло бути профінансовано не з виборчого фонду. Втім, ч. 3 ст. 37 Закону забороняє фінансування передвиборчих агітаційних заходів чи матеріалів передвиборчої агітації не з виборчого фонду кандидата.  

Також спостерігачі дізнались, що на одному з концертів були присутні глядачі (вчителі, учасники АТО), які отримали запрошення на відвідування концерту на безоплатній основі.

Зокрема, 6 лютого у місті Чорноморськ відбувся концерт гумористичного шоу "Ліга сміху", перед початком якого глядачам продемонстрували відеоролики про вибори та звернення кандидата у президенти Зеленського.

Спостерігачі громадянської мережі в Одеській області заявили, що відео містило ознаки передвиборної агітації.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати