live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Відмова реєстрації спостерігачів із РФ не суперечить міжнародним зобов’язанням України, - Геращенко


фото: rada.gov.ua
Відмова в реєстрації російських спостерігачів на виборах президента України не суперечить міжнародним зобов'язанням

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в Facebook.

"Росіяни є представниками визнаного на законодавчому рівні держави-агресора і окупанта, ця позиція України повністю відповідає положенням п.8 Копенгагенського документа ОБСЄ про необхідність дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами ... Є чимало прецедентів неучасті в спостереженні за виборами громадян іншої сторони конфлікту (Вірменія / Азербайджан, РФ / Грузія, Кіпр / Туреччина, Македонія / Греція). І нічого, вибори там проходять, і світ їх визнає", - написала Геращенко.

Перший віце-спікер Верховної Ради зазначила, що українська сторона ніколи не приймала рішень про обмеження кількості спостерігачів на своїх виборах від будь-яких міжнародних організацій, зокрема Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

"Україна ... ніколи не обмежувала БДІПЛ та інші міжнародні інституції в кількості спостерігачів. Очікується, що на президентських виборах в Україні буде майже 900 спостерігачів БДІПЛ (що на третину більше, ніж на президентських виборах в РФ 2018 роки), до яких приєднаються спостерігачі від ПА ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту, ПА НАТО ", - написала Геращенко.

При цьому вона нагадала, що встановлені РФ в 2007 і 2008 роках обмеження на кількість спостерігачів БДІПЛ призвели до того, що Бюро було позбавлене можливості взагалі спостерігати за виборами в РФ, при цьому їх результати все одно були визнані.

Також, за словами Геращенко, з 2011 року БДІПЛ направляло спостерігачів за виборами в РФ в дуже незначній кількості, зокрема, на президентських виборах 2018 року в РФ було акредитовано лише 80 спостерігачів на довгостроковій основі і 420 - на короткостроковій. "З огляду на географічний масштаб РФ - це смішні цифри", - наголосила вона.

Перший віце-спікер зазначила, що рішення про відмову в реєстрації спостерігачів з РФ відповідає принципу дотримання суверенітету країни, закріпленому в Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами і Кодексі проведення міжнародного спостереження за виборами 2005 року. Їх підтримали понад 20 міжнародних організацій та інститутів. Серед них і БДІПЛ, ОБСЄ, ООН, Парламентська асамблея і Венеціанська комісія Ради Європи, Європейська комісія.

"Також ніяких росіян апріорі не буде в миротворчій місії, якщо Україна доб'ється таки введення миротворчої місії ООН на Донбас", - додала Геращенко.

 

 

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати