live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З виведених Януковичем $9 млрд США не змогли повернути Україні жодного долару, - екс-агент ФБР

Керен Грінвей
фото: voa
Американські слідчі зізналися, що "не змогли повернути Україні жодного долара", виведеного за кордон режимом екс-президентом Віктором Януковичем

Про це заявила колишній спецагент ФБР Керен Грінвей виступаючи на слуханнях Гельсінської комісії США, повідомляє "Голос Америки".

"Погана новина в тому, що ми не змогли повернути жодного долара Україні", - заявила вона.

На її думку, якщо українці і зможуть повернути гроші вкрадені режимом Януковича, це не буде $9 млрд.

"Я все ще сподіваюсь, що можна буде отримати якісь гроші, і не можу сказати, що питання зняте. Ще тривають дії, які я не буду коментувати, бо не беру в них участі, тому що я пішла у відставку. Я не кажу, що питання не стоїть, однак 9 мільярдів доларів ми не знайдемо", - сказала Грінвей.

Грінвей під час роботи у ФБР керувала командою слідчих та аналітиків і допомагала в поверненні грошей режиму Януковича. Вона сказала, що є декілька причин, чому зусилля повернути Україні кошти досі не принесли результату.

Перше - зловмисники врахували досвід колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка, який перебуває під вартою у США за відмивання коштів в Америці. Гроші режиму Януковича не переміщувались саме до США.

"Завдяки Лазаренку, не так багато грошей пішли саме до США. Їх переміщували в доларах США, через кореспондентські рахунки. Це дозволяє нам бачити ці транзакції, але не завжди дає нам поняття про кінцеве призначення. Це також нам не дає інформації про походження цих грошей і не обов'язкового говорить про те хто поклав їх на рахунок", - сказала Грінвей.

Крім того, суму готівки швидко подрібнили, щоб приховати їх і ускладнити замороження коштів. Також, відсутність відповідної інституційної спроможності в Україні не дозволяла швидко заморозити ці кошти.

"Сотні мільйонів доларів рухались дуже швидко і часто розпорошувались, інколи повертались назад до України. Це було частиною нашого розчарування - навіть, коли ми отримували повідомлення про переказ і могли показати, що гроші повернулись до України, то від українців ми не бачили видання навіть вказівки про цивільний арешт коштів", - розповіла Грінвей.

До прикладу, коли досліджували $400 млн, то у результаті не знайшли велику частину цих коштів. 

"З ними провели 10 тис. чи більше, транзакцій. Деякі транзакції розмили суми з $10 млн до $1 500, витрачених на меблі в Іспанії. Це не можна повернути", - розповіла Грінвей. 

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати