//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені визначили сім правил, які є у "моральному кодексі" кожної культури


фото: bratskieserdca
У дослідженні на основі глибокого аналізу використовувалися понад 600 записів про культури з 60 товариств по всьому світу - ця робота стала найбільшою вибіркою в цій області

Про дослідження пише Naked Science.

Вчені звернулися до бази даних про міжкультурні відмінності стосунків "Файли області людських відносин" (Human Relations Area Files, організована Йєльським університетом) і проаналізували записи з етнографічних звітів.

Дослідники визначили сім пунктів, що становлять універсальний моральний кодекс: це допомога родині, допомога своїй громаді, взаємність, хоробрість, повага, поділ спірних ресурсів (справедливість) і повага попереднього володіння (права власності).

В ході роботи вчені виявили, що ці сім правил однаково визнавалися в різних досліджених культурах і ніколи не сприймалися як морально погані. Крім того, багато з цих видів поведінки спостерігалися в більшості культур і з однаковою частотою в різних регіонах.

Крім того, універсальний моральний кодекс засуджує протилежні моделі поведінки: зрада своєї групи, зневажливе ставлення до родичів, відсутність взаємодопомоги, боягузтво, неповага, несправедливість і злодійство.

Дослідники виявили лише один виняток з правил: в чуукському суспільстві в Мікронезії відкрито красти у інших не засуджується, оскільки така поведінка демонструє домінування людини і свідчить про те, що його не лякають агресія і сила інших . Разом з тим дослідники відзначають, що ця риса може бути трактована як особлива форма хоробрості.

 

новини партнерів

‡агрузка...

24 березня, 2019 неділя

24 березня, 2019 неділя

23 березня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати