live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сподіваюся, що нам вдасться здивувати Росію, - Клімкін про похід у Керченську протоку

Новий похід військових кораблів України через тимчасово контрольовану російськими окупантами Керченську протоку пройде під наглядом іноземних військових

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

За його словами, у Берліні відбулися консультації українців з німцями та французами щодо можливого формату моніторингової місії. 

"Ми хочемо, щоб вона була постійна та ефективна. Наразі ми опрацьовуємо можливості моніторингу і з моря, і з повітря, і, вочевидь, з космосу. Ефективний моніторинг буде працювати, тільки коли скомбінувати ці методи", - розповів він.

Клімкін сказав, що Україна широко опрацьовує питання постійної та тривалої присутності військово-морських сил НАТО у Чорному морі. Є свої нюанси, пов'язані з конвенцією Монтре, втім, Україна має ідеї, як це здійснити у рамках міжнародного права. 

" Є ідеї щодо купівлі або лізингу військових кораблів, спільної роботи екіпажів. Так що всі опції ми обговорюємо. Я сподіваюся, що нам вдасться здивувати Росію", - сказав він.

Міністр зазначив, що МЗС ретельно та непублічно проінструктує українських моряків на той випадок, якщо окупантам вдасться взяти їх у полон.

"Якщо це зараз прозвучить, то потім деякі речі вже будуть очікуваними, і РФ зможе підготуватися, чого мені, звичайно, не хотілося б. Але в будь-якому випадку це наша позиція – діяти відповідально на основі чіткої довіри та координації з нашими друзями", - проінформував він.

Клімкін поки не знає, які конкретно цивільні особи будуть присутні на борту кораблів-учасників походу, проте запевнив, що наполягає на максимально повному інформаційному висвітленні походу.

"Такі речі повинні робитися у повній координації з нашими друзями. Друге: вони повинні робитися з максимальним розголосом, щоб уникнути багатьох трюків з боку Росії. Третє: вони повинні робитися під відповідним міжнародним моніторингом. А от коли та – головне – як, я не скажу, оскільки тоді до багатьох речей Росія зможе підготуватися", - підсумував він.

 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати