live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна подасть до ПА ОБСЄ резолюцію про мілітаризацію Росією Криму


фото: osce.org
Українська делегація в Парламентській асамблеї ОБСЄ готує для ухвалення на сесії Асамблеї у червні резолюцію щодо мілітаризації Російською Федерацією тимчасово окупованих Криму та міста Севастополь

Про це повідомив голова Постійної делегації ВР України у Парламентській асамблеї ОБСЄ Артур Герасимов, передає "Укрінформ".

За його словами, наразі українська делегація створила разом з МЗС резолюцію "Щодо мілітаризації Російською Федерацією тимчасово окупованих Криму та міста Севастополь, а також мілітаризації в Чорному та Азовському морях". 

"Наразі ми опрацьовуємо цей текст з тим, щоб зібрати підписи для реєстрації цієї резолюції. Також ми відверто пояснюємо й інформуємо наших закордонних колег відносно останніх подій, які відбуваються в Україні: на лінії фронту на Донбасі, в окупованому Криму", - сказав він.

Герасимов розповів, що документи ПА ОБСЄ ухвалюються на щорічній сесії влітку, однак їх підготовку краще розпочинати вже під час зимової сесії, особливо якщо це стосується українських резолюцій.

"Українські резолюції викликають зацікавленість з боку багатьох, тому ми завчасно намагаємося презентувати їх нашим колегам для того, щоб якомога більше представників делегацій з інших країн могли поставити свої підписи під цими документами", - сказав він.

Він також повідомив, що наразі вже спостерігається велика підтримка запропонованого українською делегацією ПА ОБСЄ і це "дуже чіткий сигнал, що втоми від українського питання немає".

"Усі розуміють, що українці захищають не лише свою країну, а захищають весь демократичний світ, і це відчувається у бесідах. Вони розуміють, що агресора треба зупинити", - розповів Герасимов.

Він також сказав, що під час засідання Асамблеї не лише українські депутати, а й представники всього демократичного світу активно піднімають тематику російської агресії, незаконної анексії Росією Криму, тематику українських переселенців, заручників і військовополонених.

"Що стосується головних цілей, які поставлені перед делегацією на цю зимову сесію Парламентської Асамблеї, то це утримання у фокусі та постійне нагадування, інформування наших іноземних колег про ситуацію із заручниками, ситуацію з військовополоненими моряками, нагадування про необхідність додаткових санкцій, які повинні бути накладені на Росію через збройний напад поблизу Керченської протоки", - заявив Герасимов.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати