live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Генетики створили синтетичну ДНК, яка допоможе "зрозуміти" ймовірне позаземне життя

Група дослідників з декількох університетів США додали до стандартних двох пар азотистих основ ще дві - так вийшов полімер hachimoji DNA з вісьмома нуклеотидами

Про це пише Sceince Alert.

Зазвичай ДНК і РНК складаються з чотирьох нуклеотидних основ - A, T, G, C, в кожній з них знаходяться азотисті основи - аденін, тимін, гуанін і цитозин відповідно.

У синтезованого ланцюжку ДНК, закодованої буквами Z, P, S, B, знаходяться водневі зв'язки Z-P і S-B. За словами хіміка Стівена Беннер, аналіз хатімодзі-ДНК дозволить зрозуміти, як життя за межами Землі може зберігати інформацію.

Ці нові літери вводять десятки нових хімічних параметрів в структуру подвійної спіралі - дослідники сконструювали сотні спіралей хатімодзі-ДНК, що складаються з різних конфігурацій природних і синтетичних основ, а потім перевірили їх стійкість.

Крім того, ланцюжок хатімодзі-ДНК володіє власною регулярною структурою, яка не залежить від послідовності елементів.

Читайте також: Вчені вперше "вирізали" ген смертельної хвороби. Чому це стало сенсацією

  • Науковці вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

25 травня, 2020 понеділок

25 травня, 2020 понеділок

24 травня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати