live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вилікували глухоту у мишей за допомогою нової генної терапії. Чому це важливо

Згідно з дослідженням американської групи вчених, глухі миші, яких лікували новим видом генної терапії, розвинули здатність чути майже на тому ж рівні, що і здорові

Ці результати припускають, що генна терапія колись може прийти на допомогу у випадках, які раніше не піддавалися лікуванню, йдеться в журналі PNAS.

Більше половини випадків несиндромальної глибокої вродженої глухоти мають генетичну причину, і близько 80 відсотків з них обумовлені аутосомно-рецесивними формами глухоти.

У мишей в експерименті була так звана глухота DFNB9, на яку припадає від двох до восьми відсотків пов'язаних з генами випадків глухоти у людей.

При глухоті DFNB9 білок, званий отоферлином, не може виконувати свою звичайну функцію передачі звукової інформації, зібраної тонкими волосками у внутрішньому вусі. Однак після зміни генома глухих мишей за допомогою спеціально створених вірусів гризуни отримали здатність чути майже так само добре, як їхні родичі, які народилися з нормально функціонуючим отоферлином.

Тим часом вчені визнають, що навіть після зміни того ж специфічного гена у мишей, який викликає глухоту DFNB9 і у людей, говорити про те, що віруси, які редагують гени, можна використовувати для лікування людини, занадто рано.

Читайте також: Вчені вперше "вирізали" ген смертельної хвороби. Чому це стало сенсацією

  • Науковці вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

21 жовтня, 2019 понеділок

22 жовтня, 2019 вівторок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати