IKEA розробила фіранки, які "фільтрують" повітря в квартирі
IKEA представила прототип фіранок GUNRID, які здатні очищувати повітря, яке надходить до приміщення
Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії.
У компанії зазначили, що Gunrid має підвищити поінформованість людей про забруднення повітря всередині приміщень та надихнути користувачів на зміни своєї поведінки, які посприяють очищенню повітря у всьому світі.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), забруднення повітря різними елементами, в тому числі проникаючими через біологічні бар'єри частинками PM 2,5, стає причиною близько 7 млн смертей на рік.
Принцип роботи представлених IKEA фіранок заснований на фотокаталізі - процесі збудження хімічних реакцій під дією світла в присутності речовин (фотокаталізаторів), які поглинають кванти світла і беруть участь в хімічних перетвореннях учасників реакції. Тобто, частинки на поверхні тканини під впливом сонячного світла прискорюють процес окислення забруднювачів, що дозволяє очищувати повітря, яке потрапляє в квартиру. повітря чистіше.
Інших подробиць про матеріали фіранок в компанії не розголошують, обмежившись заявою про те, що технологія схожа на фотосинтез рослин. Фіранки GUNRID надійдуть у продаж в 2020 році. Їх вартість не розкривається.
Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей
- Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
- Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
- Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе