live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Литві продовжили арешт підозрюваному у шпигунстві на користь Росії

Дільничний суд у Вільнюсі продовжив до кінця квітня 2019 року арешт підозрюваного в шпигунстві на користь Російської Федерації Альгірдаса Палецкіса

Про це повідомляє Delfi.

Альгірдас Палецкіс перебуває під вартою з жовтня 2018 за здійснення збору інформації на замовлення російських спецслужб. Його затримали на місці злочину.

В рамках розслідування щодо ймовірного шпигунства на користь Росії підозри висунули неназваній "цілій мережі осіб", зокрема колишньому голові "Соціалістичного народного фронту" Палецкісу. Повідомлялося, що серед підозрюваних також громадянин Росії Валерій Іванов, затриманий 18 грудня. У нього при обшуку було знайдено зброю.

Правоохоронці повідомляли, що крім Палецкіса були затримані й інші особи, однак їхні імена не розголошували.

Генпрокурор Евалдас Пашіліс раніше говорив, що діяльність підозрюваних в шпигунстві на російські розвідувальні відомства "була націлена на найбільш вразливі місця суспільства, до яких належить і так звана справа за 13 січня 1991 року. У 2012 році Палецкіс був засуджений за те, що заперечував і грубо применшував факт агресії СРСР проти Литовської Республіки.

Так суд розцінив сказані ним 2010 року слова: "А хто був 13 січня біля (теле) вежі? О, як зараз з'ясовується, свої стріляли в своїх".

Директор Департаменту держбезпеки Литви Дарюс Яунішкіс сказав, що метою незаконних дій шпигунів було здійснення впливу на політичні процеси в Литві. "З цією метою вербуються особи, які можуть безпосередньо або через посередників формувати програми політичних партій або їх структуру, користуючись різними медійними каналами, сприяти зміцненню "м'якої сили" Росії в країні", - сказав Яунішкіс.

Створений 2008 року "Соціалістичний народний фронт" і його колишній керівник Палецкіс не раз згадувалися в публічних звітах розвідки про загрози національній безпеці.

Розвідка називала "Соціалістичний народний фронт" проросійською політичною партією, писала про участь представників партії в спрямованих проти США і НАТО пропагандистських акціях.

новини партнерів

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати