Попри "десанти батюшок" та спортсменів громада на Волині перейшла з Московського патріархату до ПЦУ. "Гості" спорожнили сейф та забрали церковний мікроавтобус

У селі Скобелка Горохівського району Волинської області готуються до першої служби у складі Православної церкви України (ПЦУ) та проводять інвентаризацію

При цьому новостворена релігійна громада так і не отримала ключів від храму від колишнього настоятеля Назарія Філіповича, інформує Еспресо.TV з посиланням на видання Район.Горохів.

Зміни до статуту "Свято-Миколаївської громади Української православної церкви" села Скобелка у новій редакції зареєстрували 7 березня.

"Надалі, незважаючи на спротив священика та 35 радикальних прихильників УПЦ, представники ПЦУ зайшли в храм, змінили замки та провели перше Богослужіння в храмі", - прокоментували правоохоронці, які забезпечували громадський порядок.

Після богослужіння обрали нових старосту та касира і приступили до інвентаризації.

До цього дня скобелчани йшли з 20 січня, відколи на церквоному подвір'ї відбулися перші парафіяльні збори. Тоді на підтримку настоятеля приїхали представники духовенства УПЦ МП та молодики спортивної статури.

Як розповів Район.Горохів сільський голова Михайло Цуцман, у церкві був повністю порожній сейф, відсутній антимінс (посвячена хустина із зашитою частинкою мощів святих на престолі в православних церквах, на якій звершується під час Літургії таїнство Євхаристії, без антимінса не можна служити літургії) і деякий дріб’язок з церковного начиння.

На разі зв’ясовувують де знаходититься бус, який громада придбала для церковних потреб. Інвентаризація культурних і мистецьких цінностей ще триває.

Звірку проведуть відповідно до списків, які уклали представники відділів культури Волинської ОДА та Горохівської РДА, які працювали у храмі після подій 20 січня. Адже Свято-Миколаївська церква є пам’яткою архітектури національного значення, а відповідальним за збереження майна у таких випадках є настоятель церкви.