Розкрадання "оборонки": НАБУ заперечило хабарі та заявило про "хибні висновки" журналістів
Національне антикорупційне бюро відкинуло твердження журналістів BIHUS.INFO із розслідування про розкрадання в "Укроборонпромі" щодо причетності посадовців Бюро до корупції та назвало такі закиди безпідставними
Про це йдеться в оприлюдненій прес-службою НАБУ відповіді на розслідування.
"Звинувачення на адресу НАБУ в ангажованості та співпраці з компаніями, які "паразитують" на закупівлях в оборонному комплексі, що озвучили Леся Иванова і BIHUS.info, безпідставні. Журналісти дійшли щодо НАБУ хибних висновків, бо не розібралися з тим, що саме означають відповіді Національного бюро", - йдеться у повідомленні.
У Бюро висловили впевненість, що жоден з їхніх співробітників не брав хабарів.
Крім того, НАБУ звинуватило журналістів у маніпуляціях.
"Сюжет містить неточності, а, подекуди, і маніпуляції", - стверджують у НАБУ.
У Бюро, зокрема, заявили, що не виключали підприємство "Оптимумспецдеталь" з переліку фіктивних підприємств, згаданих у листі гендиректору "Укроборонпрому" Роману Романову, а лише навели в новому листі цьому посадовцю новий перелік підприємств, щодо яких були документально підтверджені відомості про незаконну діяльність. У Бюро зазначили, що включати "Оптимумспецдеталь" до нового переліку підстав не мали.
"У листі від 20.01.2017, підписаному першим заступником Директора НАБУ, повідомлено про наявність ознак протиправної діяльності чотирьох компаній на підставі акту Державної фінансової інспекції №08-20/13. Цим актом протиправна діяльність встановлена тільки у згаданих у відповіді компаній. Підстав відносити до них інші, в тому числі ТОВ "Оптимумспецдеталь", про які запитувалося у запиті "Укроборонпрому", на час підпису листа не існувало", - йдеться у повідомленні.
При цьому в Бюро зазначили, що ніколи не намагалися спростовувати факти протиправної діяльності ТОВ "Оптимумспецдеталь".
"ТОВ "Оптимумспецдеталь" згадується у чотирьох листах від НАБУ до "Укроборонпром"». У жодному з них не спростовується факт того, що компанія займається протиправною діяльністю. Натомість наводяться конкретні, документально підтверджені на той момент факти. Ці дані зібрані під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння грошовими коштами ДП "Харківський бронетанковий завод" (ХБТЗ) при постачанні впродовж 2014-2016 рр. запчастин і комплектуючих до бронетанкової техніки", - пояснюють у НАБУ.
На підтвердження своїх слів про непричетність до корупції та приховування інформації НАБУ навело копії листування з "Укроборонпромом", журналістами-розслідувачами та ТОВ "Оптимумспецдеталь".
- Нагадаємо, 25 лютого 2019 року проект "Наші гроші" оприлюднив розслідування розкрадань в "Укроборонпромі", до яких, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор Гладковський із фігурантами Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою. У НАБУ заявили, що фірми, які фігурують у розслідуванні, є об'єктами розслідувань Бюро.
- Олег Гладковський відкинув звинувачення у корупції та звернувся до НАБУ й ГПУ з проханням перевірити факти, наведені в журналістському розслідуванні. Він наголошував, що його син нібито навіть не знає, хто такі Жуков та Рогоза.
- Петро Порошенко 4 березня підписав указ про звільнення Гладковського-страшого з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.
- Розпочато масштабне розслідування. Вже є кілька затримань серед високопосадовців, проведено десятки обшуків.
- Скандал вже став приводом для мітингів і акцій, як проти родини Гладковських, так і проти Порошенка. 9 березня вони переросли у сутички з поліцією.
- Своєю чергою президент закликав до кінця року провести аудит "Укроборонпрому", а Верховна Рада обіцяє зробити держзакупівлі в оборонній галузі максимально прозорими.
- НАБУ і САП затримали чиновників підприємства "Спецтехноекспорт" держконцерну "Укроборонпром" за підозрою в розтраті $2,2 млн.
- 4 березня 2019 року САП повідомила 5 чинним та колишнім посадовцям "Спецтехноекспорту" про підозру у розкраданні 55 млн грн підприємства.
- 4 березня журналісти Bihud.INFO оприлюднили нову частину розслідування про продажу "Укроборонпрому" приладів вартістю $85 тис. за ціною в $580 тис.
- 11 березня журналісти оприлюднили частину розслідування, в якій йдеться, що в ГПУ і СБУ брали хабарі за закриття справ щодо розкрадання в "Укроборонпромі", а також причетність НАБУ.
- Актуальне
- Важливе