//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У NASA відтворили атмосферу "гарячого юпітера" в лабораторії

Астрофізики з Лабораторії реактивного руху НАСА (JPL) створили комп'ютерну модель атмосфери гарячого Юпітера. Це дозволить краще зрозуміти, як атмосфера формується у космічних тіл, що обертаються навколо зірок за межами Сонячної системи

Про це пише New Atlas.

На сьогодні науці відомо близько 4 тис. планет за межами Сонячної системи, які мають атмосферу і обертаються навколо власних зірок. Однак їх атмосфери влаштовані по-різному, і астрономи поки не можуть точно сказати, як вони формуються.

Щоб частково відповісти на це питання, вчені створили комп'ютерну модель атмосфери гарячого юпітера - порівняно добре вивченого класу газових гігантів. Ці планети, схожі на Юпітер, обертаються навколо своєї зірки настільки близько, що їх атмосфера стає неймовірно гарячою. Багато з них роблять один повний оберт за десять земних діб, а температура в їх атмосфері регулярно сягає 2 800 ° C.

Дослідники взяли газоподібний водень з 0,3% окису вуглецю, а потім розігріли газ з 330 до 1 230 ° C, піддавши його впливу інтенсивного ультрафіолетового випромінювання. В результаті вчені дійшли висновку, що атмосфера гарячих юпітерів не сприяє утворенню хмар навіть при низькому тиску.

новини партнерів

‡агрузка...

26 березня, 2019 вівторок

26 березня, 2019 вівторок

25 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати