live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Що ще повинна зробити Україна у межах програми МВФ. Пояснення Мінфіну


фото: REUTERS
Всі поточні маяки та більшість поточних зобов’язань по програмі виконані, кажуть у міністерстві

Про це міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла у розмові з ЕП.

"Під час візиту експертів МВФ у нас відбулося дуже конструктивне обговорення. Всі поточні маяки та більшість поточних зобов’язань по програмі виконані, а ті, що не виконані - в процесі виконання, і ми розуміємо, що їх імплементація просувається добре", - сказала вона.

За словами міністра, підготовка до оголошення конкурсу на відбір керівників державної митної та державної податкової служб в процесі:

"Головне, щоби до моменту нашого шестимісячного перегляду (травень 2019 – ЕП), ми виконали усе, що пообіцяли виконати", - підкреслила Маркарова.

Також частина зобов’язань, які ще належить виконати, стосується державних банків.

"Потім потрібно буде визначитися з представниками від Кабміну та Адміністрації Президента. Думаю, що це питання буде вирішене досить швидко", - повідомила міністр фінансів.

Виконання низки умов Меморандуму та зобов’язань України перед ЄС залежить від парламенту.

Очікується, що Верховна Рада підтримає законопроект про запровадження авторизованих економічних операторів (№7473).

Ще два законопроекти, які потрібно прийняти в рамках зобов’язань перед МВФ та ЄС, - про запровадження спільного транзиту (№9532) з 35 країнами та про запобігання відмиванню коштів (№9417). Останній дозволить привести правила нашого фінмоніторингу у відповідність до Директиви ЄС. Ці законопроекти, разом з ратифікованою Конвецією MLI, дозволять нам об’єднати зусилля у боротьбі з розмиванням бази оподаткування та виведенням прибутку з-під оподаткування.

За словами Маркарової, на сьогодні від продовження співпраці України з МВФ залежить, чи зможе України отримати фінансування Світового банку. Україна вже почала перемовини зі СБ про наступну суму гарантій.

"Кінцевої цифри поки немає, але вона може бути на рівні минулого року - близько 1 млрд доларів", - повідомила міністр.

Також продовження співпраці із МВФ є важливим для реалізації програми макрофінансової допомоги ЄС, в рамках якої Україна працює для отримання другого траншу у сумі 500 млн євро.

"Усі наші міжнародні кредитори готові нам допомагати і виділяти фінансування, але наше перебуванні у програмі з МВФ є для них бенчмарком і обов’язковою умовою", - резюмувала вона.

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати