live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

РФ продовжує відправляти українських моряків на психіатричну експертизу

Російські слідчі призначили психолого-психіатричну експертизу вже для 23 військовополонених українських моряків

Про це написав у Facebook адвокат Микола Полозов.

Як зазначається, у середу 20 березня відбулися слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка, командира МБАК "Нікополь" Богдана Небилиці. Його разом з адвокатом ознайомили з постановою про призначення комісійної комплексної амбулаторної психолого-психіатричної експертизи.

Захист заперечував проти призначення експертизи з тих підстав, що норми міжнародного гуманітарного права, зокрема III Женевська конвенція від 12.08.1949 "Про поводження з військовополоненими", не передбачають проведення таких дій у відношенні військовополонених. Разом з тим, слідство, незважаючи на заперечення захисту, має намір провести експертизу.

"Всього з постановами про призначення експертизи ознайомлені 23 військовополонених українських моряка. Остання постанова буде представлена для ознайомлення військовополоненому Михайлу Власюку і його адвокату завтра, 21 березня", - йдеться в повідомленні. 

  • 5 листопада 2018 року в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ і здійснили напад на кораблі ВМС України.
  • 27-28 листопада 2018 року окупаційні "суди" в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
  • Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
  • 15 січня суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 21 із них заарештували до 24 квітня, ще трьох (Ейдера, Сороку, Артеменка) - до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше.
  • Адвокати моряків оскаржили продовження арешту.
  • ЄС ухвалив санкції проти 8 росіян через агресію у Керченській протоці.
  • Слідство призначило психолого-психіатричну експертизу військовополоненим українським морякам.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати