live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Єврокомісії вимагають заблокувати участь Італії в Новому шовковому шляху та зменшити вплив Китаю в ЄС


фото: REUTERS
Єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер закликав ЄС заблокувати участь Італії в китайському гігантському інфраструктурному проекті "Шовковий шлях"

Про це повідомляє Euractiv.

"Розширення транспортних зв'язків між Європою та Азією є корисним - поки автономія та суверенітет Європи не знаходяться під загрозою", - сказав Еттінгер.

Німецький єврокомісар сказав, що він "з побоюванням бачить, що стратегічно важлива інфраструктура, така як енергетичні мережі, швидкісні залізничні лінії або гавані, в Італії та інших європейських країнах більше не в європейських, а в китайських руках".

Він зазначив, що країни-члени ЄС іноді не беруть до уваги національних та європейських інтересів, і запропонував подумати "про запровадження європейського права вето або європейського механізму схвалення угод, здійснюваного через Єврокомісію".

Минулого тижня Італія підписала меморандум з Китаєм на підтримку ініціативи Пекіна "Один пояс, один шлях" (BRI)."У світі з гігантами, такими як Китай, Росія або наші партнери в Сполучених Штатах, ми можемо вижити, лише якщо ми об'єднаємося як ЄС. І якщо деякі країни вважають, що вони можуть робити розумний бізнес з китайцями, то вони будуть здивовані, коли вони прокинуться і виявляться залежними. Китай - це не ліберальна демократія", - сказав Маас.

Створення нового "Шовкового шляху" вже підтримали низка держав, у тому числі Греція, Польща та Угорщина. При цьому Німеччина і Франція, навпаки, від участі в проекті відмовилися.

Ініціатива має на меті пов'язати Китай морським і сухопутним шляхом з південно-східною і центральною Азією, Близьким Сходом, Європою і Африкою через інфраструктурну мережу на лінії старого "Шовкового шляху".

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати