live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні міжнародному наркобарону помилково дали статус біженця і він може уникнути екстрадиції


фото: youtube
Наркоторговець із Білорусі Володимир Юрченко перебуває у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу, але може уникнути екстрадиції, бо йому помилково надали статус біженця

Про це йдеться в статті Георгія Шабаєва "Притулок для наркобарона".

Наркобарон перебуває у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу з 2014 року. Юрченка затримали у липні 2018 року в Чернігові.

Білоруські правоохоронці надіслали в Україну запит на видачу свого громадянина, щоб він постав перед правосуддям на батьківщині. 

Його підозрюють в організації міжнародного наркотрафіку важких наркотиків, через що у 2014 році Генеральний секретаріат Інтерполу вніс його до переліку розшукуваних осіб.

Проте, екстрадиція Володимира Юрченка до Білорусі була заблокована. Як виявилось, ще в 2017 році він отримав від Державної міграційної служби України статус біженця, який це унеможливлює.

"Працівники міграційної служби, ухвалюючи рішення чи надавати статус біженця, мають здійснити перевірку щодо особи шляхом направлення запитів про неї у різні органи. Але з СБУ надійшла відповідь, що Юрченко у розшуку не перебуває, принаймні так ДМС потім заявлятиме в судах", - йдеться у матеріалі.

У квітні 2018 в ДМСУ почали виправляти помилку - і позбавили білоруса статусу біженця, з формулюванням що його "діяльність може становити загрозу національній безпеці, громадському порядку та здоров’ю населення".

Юрченко оскаржив це рішення у суді. У грудні 2018року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував рішення ДМСУ про позбавлення його статусу біженця.

ДМСУ подала апеляційну скаргу на це рішення, яке наразі слухається у Шостому апеляційному суді Києва. 19 березня розпочалося засідання у цій справі. Суд оголосив перерву, наступне засідання було призначено на 26 березня.

Представники Державної міграційної служби та СБУ в суді не змогли пояснити, як Юрченко отримав статус біженця - попри його перебування у міжнародному розшуку.

"Я думаю, що треба вам з офіційним запитом звернутися, аби ми відпрацювали і правильно дали відповідь, тому що я маю тільки ті матеріали, які я маю", - сказав представник СБУ Андрій Дорошенко.

Юрченко наразі знаходиться під екстрадиційним арештом і участі в засіданнях не бере.

"Ми вважаємо, що Юрченка безпідставно позбавили статусу біженця, а наявність інформації в базі Інтерполу, як підтвердили судові представники, воно не є підставою для позбавлення статусу", - сказала його адвокат Наталія Гуйван.

Редакція надіслала запит до ДМСУ з проханням повідомити - чому, попри перебування в розшуку Юрченка, йому усе ж надали статус біженця? Чи було з цього приводу проведено внутрішнє розслідування? За 6 днів журналісти не отримали відповіді.

Вони звернулись до СБУи із запитаннями - чому, попри перебування Юрченка у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу, СБУ не повідомила про це Міграційну службу на запит та чи було за цим фактом проведене службове розслідування? В СБУ також не надали відповіді.

Журналісти звертались і до Робочого апарату Українського бюро Інтерполу, але у відомстві на запит журналістів також досі не відповіли.

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати