Космічний телескоп "Хаббл" зняв формування потужного шторму на Нептуні

Орбітальний телескоп "Хаббл" вперше сфотографував формування потужного шторму на Нептуні - нової "Великої темної плями"

Про це пише New Atlas.

Велика червона пляма Юпітера - найвідоміша буря в Сонячній системі, розмір якої в кілька разів перевищує розміри Землі. Але подібні бурі формуються і на інших газових і крижаних гігантах. У 1989 році "Вояджер-2" зауважив таке явище на Нептуні - воно отримало назву "Велика темна пляма".

Зараз на планеті формується подібний шторм - він охоплює площу близько 11 тис. км в довжину і 5 тис. км в ширину і знаходиться в північній півкулі Нептуна. У листопаді 2018 астрономи за допомогою камери телескопа протягом 20 годин спостерігали, як Велика темна пляма дрейфує по полюсу, переміщуючись зі швидкістю 972 км / год.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати