live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Засідання виборчкомів схожі на презентації ухвалених заздалегідь у закритому режимі рішень, - ОПОРА


фото: slovoidilo
Координатор громадянської мережі ОПОРА доповіла про порушення порядку ведення засідань ЦВК, на яких спостерігачам та журналістам лише представляють заздалегідь ухвалені рішення

Про це координатор Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська розповіла під час прес-конференції, передає Еспресо.TV.

Як зауважила Ольга Айвазовська, і закон про ЦВК, і закон про вибори президента України встановлюють безапеляційне право офіційним спостерігачам та журналістам бути присутніми на засіданнях виборчої комісії. Однак ЦВК порушує цей порядок.

Як наголосила координатор ОПОРИ, виборчкоми проводять робочі засідання, які не мають юридичних ознак офіційних, але на яких готуються проекти і приймаються змістовні відповідні рішення. "На жаль, офіційні засідання ЦВК вже мають ознаки лише презентації тих рішень, які були прийняті попередньо", зауважила Айвазовська.

Вона додала: "У зв'язку з тим, що міжнародна практика і практика роботи колегіальних органів вимагає публічності і прозорості, що підтверджує закон про ЦВК і вибори президента України, ЦВК мають надалі уникати таких форм ведення підготовки засідань, які мають всі ознаки офіційних засідань, але на яких не допускаються ані спостерігачі, ані ЗМІ". 

До того ж, як наголосила Айвазовська, допуск на окремі засідання окремих спостерігачів від міжнародних організацій, є порушенням і законодавства України, і міжнародних стандартів демократичного виборчого процесу.

 

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати