live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екологи знайшли вагітну самку кашалота, яка померла через пластик у шлунку

Біля берегів Сардинії екологи виявили мертву самку кашалота завдовжки понад 8 м, в шлунку якої було більше 20 кг пластикового сміття

Про це повідомляє Associated Press.

Тварину знайшли на березі великого морського заповідника Пелагос, який створений спеціально як гавань для дельфінів і китів.

Серед знайденого в шлунку пластикового сміття - гофрована труба для монтажних робіт, упаковка від миючого засобу, на якій досі можна прочитати штрихкод, пластикові тарілки і пластикові пакети.

Пластикове сміття заповнило шлунок на дві третини, що і призвело до смерті кита. При цьому самка кашалота була вагітна, але врятувати плід не вийшло. За словами біолога з Падуанського університету Чинція Чентелегге, вчені вперше виявили таку кількість сміття в шлунку кита з Середземного моря.

За останні роки екологи виявили як мінімум п'ять китів, які загинули через гігантську кількість пластику в шлунку. Відразу після знахідки Всесвітній фонд дикої природи (WWF) закликав до контролю пластикових відходів в Середземному морі. За словами представників WWF, в європейські моря щорічно викидається не менше 500 тис. тон пластикових предметів і 130 тис. тон мікропластіка.

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану, вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття. А японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати