.

"Французька весна" 2019 оголосила кінопрограму

До кінопрограми шістнадцятого фестивалю "Французька весна" увійшли новинки французького кінематографа на "Фестивалі допрем'єрних показів", ретроспективна програма "Шарман Легран і музика французького кіно" та традиційні "Довгі ночі короткого метра"

"Фестиваль допрем'єрних показів" дає глядачам можливість першими побачити найактуальніші кіноновинки. Покази в Києві пройдуть з 4 по 10 квітня. Програму відкриває трагікомедія "Едмон" про знаменитого французького драматурга Едмона Ростана та створення його знаменитої п'єси "Сірано де Бержерак".

Драма "Обіцянка на світанку" – екранізація однойменного роману лауреата Гонкурівської премії Ромена Гарі. Книга розповідає про матір письменника, яка з його ранніх років вірила в його блискуче майбутнє і пророкувала йому кар'єру дипломата. У головних ролях – П'єр Ніне та Шарлотта Генсбур.

Нова робота Франсуа Озона, драма "З божої волі", була вперше показана в конкурсній програмі Берлінського кінофестивалю, де фільм був відзначений Гран-прі журі. Сюжет заснований на реальних подіях і розповідає про скандал з розбещенням малолітніх в католицькій церкві. Головні герої фільму, які постраждали в дитинстві, об'єднуються, щоб перервати багаторічне мовчання.

null

Драма "Подвійні життя" – нова робота Олів'є Ассайаса про паризьку богему. За сюжетом, успішний паризький видавець (Ґійом Кане) щосили намагається пристосуватися до цифрової революції. Він має серйозні сумніви з приводу нового рукопису одного зі своїх давніх авторів, у той час як його дружина (Жюльєтт Бінош), відома театральна актриса, дотримується протилежної думки.

Також на «Фестивалі допрем'єрних показів» на глядачів чекають стрічка "Полуничка" про становлення еротичної фотографії в кінці XIX століття.

"Шарман Легран і музика французького кіно" – ретроспективна програма, яка складається з робіт великого композитора Мішеля Леграна, який помер в січні цього року, та визначних музичних фільмів останніх років з Франції. На рахунку у Леграна, класика французької музики, три премії "Оскар", п'ять "Греммі" і "Золотий глобус". Українським глядачам композитор відомий в першу чергу за мелодіями з "Шербурзьких парасольок". Окрім мюзиклу, удостоєного в свій час "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю, в програмі ретроспективи також покажуть мюзикл "Дівчата з Рошфора" з Катрін Денев, та музичні драми "Барбара" Матьє Амальріка, "Едем" Мії Хансен-Леве і "Джеронімо" Тоні Гатліф.

У Києві "Шарман Легран і музика французького кіно" стартує 11 квітня – після закінчення кінотеатральних показів програма буде доступна для демонстрації в кіноклубах. 

За традицією, в кінопрограму "Французької весни" також увійшла добірка "Довгі ночі короткого метра". Глядачі зможуть насолодитися колекцією найкращих французьких короткометражок в нічний час. Більшість фільмів "Ночей" були представлені на міжнародних кінофестивалях в Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку і Торонто. У Києві добірка буде показана в кінотеатрі "Жовтень" 19 і 20 квітня.

Організатори фестивалю: Посольство Франції в УкраїніФранцузький інститут та Мережа Альянс франсез в Україні 

Генеральний телепартнер: Еспресо 

Все по темі

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати