live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна направила Росії ноту з вимогою негайно повернути 113 засуджених українців


фото: minjust.gov.ua
Україна направила ноту Російській Федерації з вимогою передати українським компетентним органам 113 громадян України

Про це інформують у Міністерстві юстиції.

“Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян, які незаконно утримуються в РФ та на окупованій території Автономної Республіки Крим у порушення норм і принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права людини”, - йдеться в повідомленні.

Крім того, у Міністерстві юстиції заявили, що вимагають забезпечити українцям можливість відбувати покарання, призначене українськими судами, на території України згідно з її законодавством, а також реалізувати їх право на розгляд справи встановленим законом України судом.

У відомстві повідомили, що отримали звернення від українських громадян, яких засудила Україна, але через окупацію Криму та міста Севастополя їх перевели у відповідність із законодавством РФ. Звернення також надіслали українці, засуджені незаконними окупаційними органами згідно з Кримінальним кодексом РФ.

Наразі ці громадяни відбувають покарання на території Автономної Республіки Крим або переведені на територію РФ, інформують у відомстві.

У Мін’юсті наголошують, що відповідно до ст.1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" Крим є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції і законів України.

Окрім того, зазначають, що згідно зі ст. 9 цього ж закону будь-які органи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи утворені у порядку, не передбаченому законом.

Відповідно, будь-який акт (рішення), виданий органом та/або посадовими особами, створеними, обраними або призначеними у порядку, не передбаченому законом, є недійсним і не створює правових наслідків.

“Функціонування на тимчасово окупованій території України судів, що виносять рішення іменем Російської Федерації, а також здійснення ними правосуддя відповідно до російського процесуального і матеріального права, не має правових наслідків за законодавством України, оскільки вони створені в порушення Конституції і законів України”, - наголошують у відомстві.

У відомстві повідомили, що 113 громадян України незаконно позбавлені волі та права відбувати покарання на території України за злочини, вчинені ними на території України, за які їх засуджено відповідно до законодавства РФ.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати