live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна демонструє стійке 3%-не зростання економіки. Обіцянка 7% - це неправда, - Пасхавер

На відміну від попередніх періодів після проголошення незалежності України у нас зараз немає різких стрибків економіки, а невдоволення людей стосується лише темпів зростання доходів

Про це відомий економіст Олександр Пасхавер заявив 7 квітня 2019 року в авторській програмі Миколи Княжицького на телеканалі Еспресо.TV.

"Країна розвивається повільно, але вже котрий квартал є постійне зростання. У нас є багато економістів та інших порадників Богові, як нам треба розвиватися. Я не вважаю це за потрібне, коли Ви чуєте такі висловлювання: "Ну, що там 3%, потрібно 6 -7%". Може, воно й потрібно 6-7%, може, і 20%, але 3% - це той стан, котрий відображає ставлення наших людей одне до одного, - зазначив він. - Ми маємо цілий ряд перешкод для швидкого розвитку . Я впевнений, що всі обіцянки, пов'язані з якимись реформами, які миттєво забезпечать нам 7% -ний ріст, - це неправда. Це просто не відповідає стану суспільства".

Окрім того, за словами Пасхавера, зараз на економіку України сприятливо впливає та обставина, що її подальше існування як самостійної держави більше не ставиться під сумнів.

"Спокійний розвиток країни, існування її, воно було під питанням. Попередні 20 років наша країна формувалася, вона могла бути - могла не бути. Якщо Ви подивитеся літературу будь-яку (за ті роки - ред.), то Ви побачите, що суперечки точаться щодо того, бути чи не бути країні. Тепер це питання вирішено вже. У конфліктних ситуаціях. Наша країна, наш народ переміг. Ось так можна сказати", - пояснив він.

До того ж, раніше регулярно траплялися "фантастичні стрибки економіки - вниз і вгору, переважно вниз".

"Це два вкрай негативних явища. Зараз ми вже кілька років цього не маємо. Ми маємо стійке зростання. Повільне зростання? Так, але такі ми. І повільне зростання - це цілком пристойне існування", - наголосив Пасхавер.

У зв'язку з цим ставлення людей до влади і до того, що відбувається в країні, він як фахівець не вважає критичним.

"Люди дуже чутливі до негативного зростання (економіки, - ред.). Якщо зростання позитивне, нехай воно навіть маленьке, то відчуття нещасності, відчуженості, його немає. Тобто люди незадоволені тим, що у них недостатньо швидко зростає зарплата, але постійний позитивний ріст - це дуже гарний стан країни", - підсумував економіст.

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати