У ЦВК прокоментували можливість зміни постанови про місце дебатів кандидатів у президенти


фото: sobytiya.net
У Центральній виборчій комісії не вбачають підстав для зміни місця проведення дебатів кандидатів у президенти України, організованих за участі суспільного мовника відповідно до норми законодавства

Про це повідомила на брифінгу голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

"По-перше, жоден із штабів не звертався до ЦВК ні письмово, ні усно. По-друге, стосовно зміни фінансування - звертаю увагу на ст. 62 закону про вибори президента України, який чітко встановлює, що ці дебати проводяться за рахунок державних коштів і в даному випадку ні ЦВК, ні кандидати не мають повноважень змінювати норму закону. На сьогоднішній момент ЦВК не бачить підстав для зміни своєї постанови, яка чітко відповідає міжнародним стандартам проведення теледебатів", - сказала Сліпачук.

Голова ЦВК наголосила, що інші дебати кандидатів мають відповідати нормі закону, прописаній у ст. 58.

"Офіційні, неофіційні - це умовно. Законом встановлено безпосередній обов'язок ЦВК разом із суспільним мовником провести дебати відповідно до ст. 62. Все інше - за бажанням. Воно також матиме офіційний характер, тому що вони мають бути організовані відповідно до закону - ст. 58", - пояснила Сліпачук.

Голова ЦВК наголосила, що в місці проведення будь яких дебатів, зокрема, не може бути символіки кандидатів або інших форм агітації, а ведучий дебатів має виконувати функції виключно модератора, а не арбітра. Сліпачук також нагадала, що будь-які дебати мають фінансуватися виключно за рахунок виборчих фондів кандидатів, а під час заходу має бути дотримана рівність можливостей учасників.

Дебати, організовані НСТУ та ЦВК, призначено на 20:00 п'ятниці, 19 квітня, в студії суспільного мовника.

  • Нагадаємо, президент Петро Порошенко запросив кандидата Володимира Зеленського на дебати до НСК "Олімпійський" на 14 квітня. Зеленський натомість запросив Порошенка в те ж саме місце на 19 квітня - в день, коли дебати мають відбуватись у студії НСТУ.
  • Порошенко не виключає, що прийде 19 квітня на дебати на "Олімпійському" і готовий зустрічатись із Зеленським і 14 і 19 квітня.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати