live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

За перші два місяці 2019 року ВВП України зріс на 1,2%


фото: bank.gov.ua
Міністерство економічного розвитку і торгівлі оцінило зростання української економіки в січні-лютому 2019 року

Порівняно з аналогічним періодом минулого року ВВП України зросло на 1,2% (+/-0,2 процентного пункту), передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними МЕРТ, позитивну динаміку забезпечила активна діяльність будівельних підприємств і підприємств сфери послуг (транспорт, роздрібна торгівля, освіта, охорона здоров'я і банківський сектор).

Зокрема, обсяги будівництва інженерних споруд зросли на 36,9%, нежитлових будівель - на 18,6%, а капвкладення зведеного бюджету збільшилися на 30,9%.

Водночас агрегований показник діяльності реального сектора економіки - зведений індекс виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) за перші два місяці поточного року знизився на 0,5%.

Мінекономрозвитку зазначає, що це краще за показник січня, коли зниження становило 1,5%, але гірше за підсумки двох місяців 2018 року, коли було зафіксовано зростання ЗІВ на 4%.

"Негативно на динаміку ЗІВ у січні-лютому впливало падіння в промисловості й торгівлі, зумовлене цілою низкою чинників: проведення поточних і капітальних ремонтів виробничих потужностей на металургійних підприємствах і в енергогенерувальних компаніях і несформованість пакета нових замовлень на початку року з боку окремих машинобудівних підприємств", - зазначає МЕРТ.

Міністерство очікує, що за підсумками першого кварталу динаміка ЗІВ стане позитивною завдяки збереженню високого попиту на послуги будівництва, високому зовнішньому попиту, збільшенню платоспроможності населення на тлі зростання соціальних гарантій.

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати