Холодницький: детективами НАБУ, які фігурують у справі "Укроборонпрому", має зайнятися ДБР
САП надала Державному бюро розслідувань доступ до матеріалів справи, в яких "засвітилися" детективи НАБУ
Про це заявив керівник САП Назар Холодницький, повідомляє Еспресо.TV.
На відміну від НАБУ, прокурори САП не знали про матеріали щодо розкрадання в "Укроборонпромі" до їхнього оприлюднення журналістами. До матеріалів кримінального провадження не були долучені матеріали по "Оптимумспецдеталі" та Харківському бронетанковому заводу, повідомив керівник САП.
"Щодо основного провадження по "Оптимумспецдеталь", яке стосувалось журналістського розслідування, ми можемо підтвердити: ті записи, які були оприлюднені, є частиною кримінального провадження, яке було передано з військової прокуратури в НАБУ 1 березня 2017 року. Про ці матеріали прокурори САП не знали",- зазначив Холодницький.
За його словами, ці підприємства до матеріалів справи були долучені 18 березня 2019 року.
"Це було зроблено тишком-нишком, з намаганням продемонструвати, начебто вони були там весь час", - наголосив він.
Холодницький зазначив, наразі у САП триває розслідування щодо фактів заволодіння коштами службовами особами Міноборони, які купляли пальне за завищеними цінами. Експертиза підтвердила суму збитків у 50 млн грн.
"Справу буде направлено до нового Антикорупційного суду, який, я сподіваюсь, почне працювати після Великодня", - наголосив прокурор.
За словами Холодницького, детективи НАБУ фактично саботують розслідування деяких кримінальних проваджень.
"Про 4 таких факти САП написав лист до Ради громадського контролю НАБУ, де зазначив факти виявлених порушень. А саме - провадження, зареєстровані у 2015-2018 роках, детективами фактично не розслідувались", - заявив Холодницький.
Прокурор зазначив, що по Харківському бронетанковому заводу було проведено усього 3 слідчих дії. І це свідчить про небажання і про якість розслідування.
За даними керівника САП, один з двох детективів НАБУ, які фігурують у журналістському розслідуванні, й досі продовжує виконувати свої обов'язки у НАБУ.
"Думаю, що довідки, які видавалися детективами НАБУ про "хороші фірми", не були зроблені з власної ініціативи. Ці факти має розслідувати ДБР", - наголосив Холодницький.
Керівник повідомив, що САП надала Державному бюро розслідувань доступ до всіх матеріалів справи.
- Нагадаємо, 25 лютого 2019 року проект "Наші гроші" оприлюднив розслідування розкрадань в "Укроборонпромі", до яких, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор Гладковський із фігурантами Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою. У НАБУ заявили, що фірми, які фігурують у розслідуванні, є об'єктами розслідувань Бюро.
- Олег Гладковський відкинув звинувачення у корупції та звернувся до НАБУ й ГПУ з проханням перевірити факти, наведені в журналістському розслідуванні. Він наголошував, що його син нібито навіть не знає, хто такі Жуков та Рогоза.
- Петро Порошенко 4 березня підписав указ про звільнення Гладковського-страшого з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.
- 4 березня 2019 року САП повідомила 5 чинним та колишнім посадовцям "Спецтехноекспорту" про підозру у розкраданні 55 млн грн підприємства.
- 4 березня журналісти Bihud.INFO оприлюднили нову частину розслідування про продажу "Укроборонпрому" приладів вартістю $85 тис. за ціною в $580 тис.
- 11 березня журналісти оприлюднили частину розслідування, в якій йдеться, що в ГПУ і СБУ брали хабарі за закриття справ щодо розкрадання в "Укроборонпромі", а також причетність НАБУ.
- НАБУ заперечило закиди про хабарі та заявило про "хибні висновки" журналістів.
- Керівникам фірми "Оптимумспецдеталь", через яку, нібито, розкрадалися гроші в оборонній сфері, Андрію Рогозі та Віталію Жукову не обрали запобіжний захід, адже вони сплатили 26,6 млн грн податків.
- 3 квітня у САП заявили, що НАБУ саботує розслідування розкрадань в "оборонці".
- Актуальне
- Важливе