У Зеленського розповіли, якими будуть перші 10 рішень в разі перемоги

Кандидат в президенти, шоумен Володимир Зеленський намір запросити Великобританію і США до участі в переговорах у нормандському форматі в разі обрання главою держави

Про це розповів ідеолог передвиборної кампанії Руслан Стефанчук та експерт штабу з економічних питань Данило Гетманцев, передає LIGA.net.

"Висновок після зустрічі: ідей багато, але про них не хочуть детально розповідати або вони ще не фіналізовані", - зазначає видання.

Зокрема, 10 перших рішень викладено так:

  1. Запросить Великобританію і США у нормандський формат.

Команда Зеленського готує візити до канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Еммануеля Макрона і президента США Дональда Трампа.

Зеленський готовий до прямих переговорів із Росією за участю міжнародних партнерів, а з бойовиками "ЛНР" і "ДНР" переговорів не буде.

Крім того, він збирається вивести з переговорного процесу Віктора Медведчука.

  1. Усуне "конкуренцію" між Міноборони і Генштабом.

Водночас, у Зеленського не пояснили у чому саме, на їх погляд, полягає зазначена конкуренція.

  1. Призначить чесних суддів Вищого антикорупційного суду. Зеленський довіряє результатам конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.
  1. Запропонує Верховній Раді ухвалити закон про медіацію. Зеленський вважає, що у людини повинен бути вибір: йти в суд чи використати альтернативний спосіб вирішення спору.
  1. Внесе у Раду економічний блок законопроектів: 5%-ва податкова амністія з 2020 року, податок на виведений капітал і Служба фінансових розслідувань, міжнародний обмін податковою інформацією.
  1. Внесе кандидатури голів Міноборони, МЗС, СБУ та ГПУ: імена озвучить до 19 квітня.

Тобто неофіційно виданню назвали такі імена: МЗС - екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, ГПУ - екс-прокурор США Марта Борщ чи екс-голова Національного антикорупційного управління Румунії Лаура Ковеші, СБУ - Ігор Смешко.

  1. Попросить парламент ухвалити пакет законопроектів про народовладдя, щоб врегулювати питання загальнонаціонального та місцевих референдумів, петицій; а також відкликання нардепів та імпічменту президента.
  1. Проведе аудит держави, створивши консультативний орган із експертів, зокрема міжнародних, які проведуть аудит впродовж 3-4 місяців.
  1. Впровадить "секретний план" для Верховної Ради. Мовляв, якщо співпраці з депутатами не вийде, будуть інші варіанти, "які багатьох здивують".
  1. Реформує Адміністрацію президента, прибравши "кураторів". Мовляв, АП має виконувати функцію канцелярії і напрацьовувати ідеї. Обіцяють розсекретити список гостей.