Почалася реєстрація на Global Teacher Prize 2019: переможець отримає чверть мільйона й сучасну комп'ютеризовану бібліотеку для своєї школи

З 11 квітня до 1 серпня триває реєстрація для участі в щорічній національній премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання

Про це заявила міністр освіти і науки Лілії Гриневич з нагоди старту премії 2019 року, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-службу відомства.

Зареєструватися можна на офіційному сайті конкурсу. 

"Я закликаю бути небайдужими та номінувати вчителів, яких ви вважаєте кращими в своїй справі. Часто дійсно достойні вчителі дуже скромні і не можуть висунути себе на премію самостійно. Але талант та велика праця мають визнаватися та винагороджуватися. Ця премія - це можливість зробити вашого найкращого вчителя відомим усій Україні", - зазначила Гриневич.

Цього року переможець премії отримає рік безкоштовного навчання, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та головний грошовий приз - 250 тис. грн. Окрім того, цьогоріч вперше передбачено додатковий приз для школи, де працює переможець. Йдеться про сучасну бібліотеку зі зручними робочими місцями та комп’ютерним обладнанням.

Довідка

За два роки в національній премії Global Teacher Prize Ukraine взяли участь понад 5000 учителів. Переможець 2017 року - Пауль Пшенічка, вчитель фізики з Чернівців, потрапив до рейтингу "100 найвпливовіших українців" часопису "Фокус" (уперше за 26 років незалежності в такому рейтингу опинився педагог) та виступив перед депутатами з трибуни Верховної Ради. А переможець премії 2018 року – викладач інформатики із Запоріжжя Олександр Жук, увійшов до рейтингу "30 under 30" за версією Kyiv Post.

Global Teacher Prize - "Нобелівська премія" для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти - перша і єдина премія такого масштабу. 

Національну премію в Україні з 2017 року реалізує громадська спілка "Освіторія", мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж професії вчителя.