live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Психічні розлади у тварин та негативний вплив на дітей: Супрун розповіла про небезпеки контактних зоопарків

Очільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла про небезпеки контактних зоопарків та чому їх варто заборонити

Про це Супрун написала у Facebook.

Вона розповіла, що багато тварин страждають, живучи в умовах контактного зоопарку, а відвідувачі зоопарків - ризикують захворіти на небезпечні хвороби.

Причини, чому не варто відвідувати такі зоопарки та чому їх слід заборонити наступні:

  • Умови утримання тварин. У більшості контактних зоопарків звірі на все життя позбавляються вигулу, простору для прогулянок і умов для нормального розмноження. В таких зоопарках тварини мають недостатньо простору. Звірі часто страждають від нестачі свіжого повітря, світла, від надмірної ваги та недостатньої кількості руху. Через це вони гинуть набагато раніше, ніж якби залишилися жити в природному середовищі.
  • Тварини можуть мати психічні розлади. Від постійного контакту з людьми, обмеженого простору, важких умов для нормального життя та розмноження у тварин часто з’являється стереотипна поведінка. Вони постійно ходять, похитують головою, розгойдуються з боку в бік, б’ючись в стінки вольєру, сидять нерухомо на одному місці або ж навіть кусають самі себе — це все ознаки стресу, депресії, нудьги та психозу.
  • Небезпека для дитини. Найпоширенішою травмою в контактних зоопарках є укуси і подряпини від тварин. Часто відвідування зоопарку закінчується в травмпункті.
  • Негативний вплив на дитину. Деякі батьки вважають, що контактні зоопарки вчать дітей гармонійному співіснуванню з тваринами та взаємодії з природою. Насправді ж така взаємодія має відбуватися саме в природному середовищі тварини, а не в закритому приміщенні зі скляними клітками. Тому така “розвага” формує у дитини спотворене уявлення про те, що тварина є не більше ніж іграшкою в руках людини. 
  • Розповсюдження захворювань. Треба пам’ятати, що дикі тварини є носіями великої кількості захворювань. Серед них кампілобактеріоз, сальмонельоз, лістеріоз, бруцельоз та багато інших. 

 

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати